Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Chciałbym udowodnić, na co mnie stać

Piotr Łukasik: Chciałbym udowodnić, na co mnie stać

fot. Tomasz Tadrała

Piotr Łukasik jest najmłodszym zawodnikiem w składzie AZS-u, mimo to nie zamierza oddawać miejsca w składzie bardziej doświadczonym kolegom. - To już mój trzeci sezon w Olsztynie i pora pokazać, na co mnie stać - zapowiada siatkarz.

Z dotychczasowych przyjmujących w drużynie został tylko pan, przyszli jednak doświadczeni zawodnicy: Pablo Bengolea, Rafał Buszek i Piotr Łuka. Jak pan widzi swoje szanse na grę?

Piotr Łukasik:Pablo Bengolea jest już ograny na arenie międzynarodowej. Szczególnie w tym sezonie bardzo dobrze zaprezentował się w kadrze Argentyny. Piotr Łuka wiele lat grał w drużynach PlusLigi. W ubiegłym sezonie ciągnął grę silnej drużyny z Nysy w pierwszej lidze [zajęli 1. miejsce – przyp. red.]. Rafał Buszek z kolei pokazywał się z bardzo dobrej strony w Kielcach. Miniony sezon w Rzeszowie miał trochę mniej udany, więc będzie chciał pokazać, na co go stać. Zobaczymy, kto będzie grał. Na pewno będę walczył na treningach o jak najlepszą pozycję w zespole. To już mój trzeci sezon w Olsztynie, chciałbym mieć okazję pokazywać się kibicom jak najczęściej i udowodnić, na co mnie stać.

Zdążył się pan już zapoznać z nowymi kolegami z drużyny?Dopiero zaczynamy pracę ze sobą, więc trudno jeszcze o jakieś zażyłe znajomości. Wiadomo, że na razie lepszy kontakt mam z chłopakami, którzy grali w Olsztynie w poprzednim sezonie, ale wkrótce wszyscy poznamy się lepiej i mam nadzieję, że będziemy tworzyć zgraną paczkę.

Nie mogę nie zadać pytania o cele Indykpolu w przyszłym sezonie. Mierzycie w konkretne miejsce?

Na pewno musimy wywalczyć awans do fazy play-off i tam pokazać się jak najlepiej. W tym sezonie nie będzie to łatwe, bo trzeba wyprzedzić aż cztery zespoły [PlusLiga została powiększona do 12 drużyn – przyp. red.]. Wierzymy jednak, że stać nas na sprawienie wielu niespodzianek.

Rozmawiał: Patryk Skrzat, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved