Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Justyna Raczyńska: To było uhonorowanie mojej ciężkiej pracy

Justyna Raczyńska: To było uhonorowanie mojej ciężkiej pracy

fot. Tomasz Tadrała

W poniedziałek ruszyły przygotowania do sezonu w Chemiku Police. Przystąpi do nich także ważne ogniwo zespołu - Justyna Raczyńska, która po ubiegłym sezonie nie miała dużo wolnego. Jej dobra postawa została dostrzeżona przez trenera reprezentacji Polski.

Justyna Raczyńska to wychowanka drużyny z Polic i występuje w niej już od 10 lat. W ubiegłym sezonie stanowiła trzon zespołu i była ważnym ogniwem, które pomogło w awansie do ORLEN Ligi. Jej świetna gra zyskała uznanie w oczach sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski i podczas memoriału Jelcyna w Rosji miała okazję zadebiutować w drużynie narodowej. – Dla mnie samo powołanie jest ogromnym wyróżnieniem. Trzeba pamiętać, że byłam siatkarką grającą w pierwszej lidze. Nie mam wielkiego doświadczenia, w porównaniu do pozostałych zawodniczek brakuje mi chyba też troszkę umiejętności. Trener miał swoją wizję drużyny, a ja musiałam ją zaakceptować. To w pewnym stopniu uhonorowanie mojej ciężkiej pracy na treningach i wspinania się po kolejnych szczeblach kariery – przyznała w rozmowie z gs24.pl Raczyńska.

Teraz czeka ją okres przygotowawczy do rozgrywek ligowych. W poniedziałek siatkarki z Polic ruszyły z przygotowaniami. W zespole zaszło bardzo dużo zmian organizacyjnych i personalnych, spowodowanych dużym wsparciem sponsorskim. Chemik pozyskał wiele czołowych polskich siatkarek. – Sezon jest bardzo długi. Zapewne obowiązywać będzie system rotacyjny, więc każda z nas pogra. Jedna trochę mniej, druga trochę więcej. Staram się pogodzić z faktem, że czasem mogę zacząć na ławce, a czasem nawet poza dwunastką. Postaram się udowodnić trenerowi, że mogę wnieść do drużyny jakąś wartość – powiedziała Raczyńska.

Jedną z jej rywalek w walce o miejsce w składzie drużyny będzie Małgorzata Glinka-Mogentale, która w sobotę ma oficjalnie podpisać umowę z polickim klubem. – Małgorzata to ogromne wzmocnienie. Oczywiście, najpiękniejsze lata, kiedy zdobywała medale z reprezentacją, zapewne ma już za sobą, ale wniesie do zespołu ogromne doświadczenie, osobowość. Będę się mogła od niej wiele nauczyć, zarówno w trakcie treningów, jak i spotkań ligowych – zapewniła Justyna Raczyńska.Rozmawiał: Rafał Kuliga

źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved