Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Nowaczyk: Chcemy, żeby było lepiej

Stanisław Nowaczyk: Chcemy, żeby było lepiej

fot. archiwum

Drużyna Energi Pekpolu Ostrołęka zakończyła sezon 2012/2013 w I lidze mężczyzn na 4. pozycji. Był to bardzo dobry wynik, ale Stanisław Nowaczyk, prezes zarządu ASPS NET Ostrołęka, nie ukrywa, że w następnym sezonie liczy na jeszcze lepszy rezultat.

Powiedzenie mówi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak właśnie jest w Ostrołęce, gdzie w I lidze mężczyzn występuje Energa Pekpol. Czwarta pozycja to niewątpliwie sukces, ale wszyscy liczą, że zespół może grać jeszcze lepiej. Stanisław Nowaczyk, prezes zarządu ASPS NET Ostrołęka, jest optymistą, ale pamięta, że w sporcie wszystko jest możliwe. – Nie ukrywamy, że chcemy, żeby było lepiej, a lepiej to oznacza minimum trzecie miejsce. W lidze może jednak każdy z każdym wygrać.

Do jednego z ligowych rywali, MKS-u Banimex Będzin, odszedł jeden z czołowych zawodników Pekpolu – Jan Król. Prezes Nowaczyk nie ukrywa, że klub liczył się z możliwością straty tego zawodnika. – Jeśli są to kluby, które mają dwukrotnie wyższy budżet, to niestety nie mogliśmy stawić im czoła. Nie nazwałbym tego jednak osłabieniem. W jego miejsce przyszedł z Delecty Bydgoszcz Łukasz Owczarz – powiedział.

Poza Owczarzem zespół z Ostrołęki wzmocnili Jakub Kowalczyk, Kamil Obrębski, Damian Boruch, Michał Przybylski i Damian Wierzbicki. Stanisław Nowaczyk przyznał, że jest zadowolony z przeprowadzonych transferów. – W miejsce Tomasza Stańczuka (wzmocnił KPS Siedlce – przyp. red.) jest Jakub Kowalczyk, nie mniej doświadczony. Jest w stanie w pełni go zastąpić. Jak na środkowego ma bardzo dobrą zagrywkę i jest boiskowym wojownikiem, a na takich nam zależało. Kamil Obrębski był praktycznie drugim rozgrywającym w pierwszym składzie Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Nie miał możliwości grania tam. Jeżeli przeciwnik będzie czytał rozegranie Grzegorza Pietkiewicza, pełnowartościową zmianę może dać Obrębski.*Więcej w serwisie kurierostrolecki.pl
Rozmawiał Robert Majowski

źródło: inf. własna, kurierostrolecki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved