Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: MKS to młody i perspektywiczny zespół

Rafał Legień: MKS to młody i perspektywiczny zespół

fot. archiwum

Siatkarze MKS-u Andrychów rozpoczęli przygotowania do sezonu. W nadchodzących rozgrywkach beniaminka II ligi poprowadzi Rafał Legień. Jednak w drużynie nie zaszły rewolucyjne zmiany. Na razie nie ma ona wytyczonego konkretnego celu.

W minionym sezonie MKS Andrychów nieudanie walczył o awans do II ligi, jednak reforma tego szczebla rozgrywek zaproponowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej sprawiła, że w II lidze znalazło się także miejsce dla klubu z Andrychowa. W międzysezonowej przerwie nie doszło w nim do rewolucyjnych zmian. W MKS-ie pozostała zdecydowana większość zawodników, którzy bronili jego barw w poprzednich rozgrywkach. Ponadto do beniaminka dołączył Piotr Munik, który ostatnio występował w AGH 100RK AZS Kraków, oraz Kordian Szpyrka. Zawodnik ten wcześniej bronił barw Kęczanina Kęty. – Kadra liczy 13 zawodników. Została ona oparta na siatkarzach z Andrychowa, Kęt, Bielska-Białej i studentach z Krakowa – skomentował nowy szkoleniowiec MKS-u, Rafał Legień, który po zakończeniu poprzednich rozgrywek rozstał się z pierwszoligowcem z Będzina.

Podopieczni trenera Legienia przygotowania do sezonu rozpoczęli już 5 sierpnia. – Przez najbliższe osiem tygodni będziemy przygotowywać się na własnych obiektach. Od 17 sierpnia planujemy obóz dochodzeniowy w Andrychowie – powiedział Legień. Na początku września andrychowianie udadzą się na towarzyski turniej do Jaworzna. W planach mają również zorganizowanie sparingów u siebie.

Na razie nie został jeszcze określony cel dla MKS-u. Szkoleniowiec beniaminka II ligi dopiero przygląda się umiejętnościom swoich nowych podopiecznych. – Przez ostatnie cztery lata pracowałem w I lidze, więc nie znam zawodników z Andrychowa. Poznaję ich z każdym kolejnym treningiem. Cel dla drużyny będzie można określić w późniejszym terminie. Na pewno dopiero treningi i sparingi pokażą, w jakiej dyspozycji będziemy przed rozgrywkami – zaznaczył trener. – Jest to młody i perspektywiczny zespół, który będzie dążył do tego, aby w każdym spotkaniu walczyć o zwycięstwo i sprawiać radość kibicom w Andrychowie – dodał.Reforma II ligi mężczyzn zaproponowana przez PZPS ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Rafał Legień na razie ostrożnie wypowiada się o niej. – Trzeba poczekać z wyrażaniem opinii na ten temat – zaznaczył Legień. – Powinniśmy spokojnie zagrać jeden sezon, a wówczas przekonamy się, jak wszystko wygląda w praktyce. Za rok będzie można powiedzieć coś o tej reformie, bo dopiero czas pokaże, czy była ona na plus, czy na minus – zakończył szkoleniowiec andrychowskiego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved