Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Trzeba uważać, aby nie zacząć od urazów

Radosław Panas: Trzeba uważać, aby nie zacząć od urazów

fot. archiwum

Jak już informowaliśmy, siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Trener Radosław Panas dba, aby jego podopieczni weszli w cykl spokojnie. - Piłki zaczęliśmy dotykać już na pierwszych zajęciach, ale bez szaleństw - mówi.

Szkoleniowiec gdańskiej drużyny chce wprowadzić swoich zawodników w rytm treningowy powoli, aby żaden z nich już na początku nie odniósł kontuzji. – Niektórzy mieli dość długą przerwę i trzeba uważać, aby nie zacząć od urazów i kontuzji. Pierwsze mecze zagramy po sześciu tygodniach przygotowań, czyli w połowie września. Mamy już zakontraktowane trzy turnieje w Ełku, Nidzicy i Suwałkach. Czekamy na potwierdzenie jeszcze jednego. Także rozegramy kilkanaście spotkań. Być może trafią się jeszcze jakieś pojedyncze mecze w tygodniu – zrelacjonował plan przygotowań na łamach serwisu sport.trojmiasto.pl. Początkowo zawodnicy Trefla będą ćwiczyć raz dziennie, głównie na siłowni i rowerach. Dopiero po dwóch tygodniach wejdą na halę.

Gdański zespół na chwilę obecną przygotowuje się do sezonu bez Grzegorza Łomacza oraz Jakuba Jarosza, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry. Brak podstawowego rozgrywającego jest dla trenera niewielkim problemem, jednak pod nieobecność Łomacza więcej okazji do gry będzie miał Przemysław Stępień. Do zespołu zostanie także tymczasowo włączony rozgrywający z zespołu z Młodej Ligi. – Tak naprawdę to kolejnego zawodnika na tę pozycję będziemy potrzebować wtedy, gdy mocniej zaczniemy trenować w szóstkach – dodał Radosław Panas.

Poza przygotowaniem drużyny do sezonu szkoleniowiec ma na głowie także kwestię zakontraktowania nowego środkowego. – Mamy na pozycję środkowego już trzech chłopaków, a będziemy sprawdzać dwóch kolejnych, także zobaczymy, jak to się ułoży. Jest jeszcze sporo czasu, aby się im przyglądać, trzeba także przeliczyć pieniądze w klubowej kasie i wtedy podjąć jakieś decyzje – tłumaczy.*Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: inf. własna, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved