Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Mamy dużo materiałów do analizy

Piotr Makowski: Mamy dużo materiałów do analizy

fot. FIVB

- Zagraliśmy na trójkę z plusem. Widzę to wszystko w trochę lepszych barwach, bo w każdym meczu walka była do końca i nikt się nie poddawał - mówi trener Piotr Makowski po trzech meczach reprezentacji kobiet w Brazylii. Przed Polkami kolejne występy w Płocku.

Zagraliśmy na trójkę z plusem. Widzę to wszystko w trochę lepszych barwach, bo w każdym meczu walka była do końca i nikt się nie poddawał. To jest najważniejsze, że zespół wracał na parkiet i bił się dalej, a było z kim walczyć. Brazylia i Rosja, mimo zmian w składzie, to w dalszym ciągu najlepsze zespoły świata – mówi trener Piotr Makowski po występach biało-czerwonych w pierwszym turnieju World Grand Prix w Brazylii. Polki przegrały wprawdzie wszystkie trzy mecze, zdobywając jeden punkt, ale na parkiecie nie zabrakło walki. – Nie jest najgorzej. Jak to będzie dalej się rozwijało, to zobaczymy podczas meczów w Płocku. Myślę, że dziewczyny są w dobrej formie fizycznej. Według statystyk jesteśmy w czołówce, jeżeli chodzi o grę w systemie blok-obrona, ale musimy jeszcze poprawić naszą grę w ataku – przyznaje selekcjoner w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Najważniejsze, że mogliśmy się skonfrontować z tymi najsilniejszymi i możemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Mamy dużo materiałów do analizy – mówi Piotr Makowski i przyznaje, że są jeszcze elementy, nad którymi nasze siatkarki muszą mocno popracować. – Po obronach musimy trochę lepiej wyprowadzać kontry, bo w tym elemencie pojawiały się problemy. Należy jednak pamiętać, że w tym ustawieniu graliśmy po raz pierwszy i cały czas musimy pracować nad tym, aby to udoskonalić – dodaje.

Pewnym eksperymentem było wystawienie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty na pozycji przyjmującej. Eksperymentem udanym – w meczu z Rosją nasza siatkarka zdobyła 41 punktów, ale wciąż przyznaje, że lepiej czuje się na prawej stronie ataku. – Najważniejsze, że Kasia nie robi nic na siłę, a wręcz chce grać na tej pozycji. Nie trzeba było jej długo do tego namawiać – przyznaje Piotr Makowski i zapowiada, że sytuacja cały czas będzie analizowana pod kątem dobra drużyny.Wywiad Edyty Kowalczyk w serwisie sports.pl

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved