Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Skupiam się na dobrej grze

Michał Żurek: Skupiam się na dobrej grze

fot. Tomasz Tadrała

Olsztyńscy siatkarze wrócili już do treningów po wakacyjnej przerwie. Nie wszyscy jednak wykorzystali ten czas na odpoczynek. Michał Żurek, libero AZS-u, wolny czas poświęcił na naukę i obronił pracę magisterską na Uniwersytecie Gdańskim.

Na początek proszę powiedzieć, jak minęły panu wakacje?

Michał Żurek: – Do końca czerwca byłem na zgrupowaniu drugiej kadry Polski. W lipcu dostałem informację, że nie jadę na uniwersjadę do Kazania, więc wróciłem szybko do Olsztyna i skupiłem się na nauce. 20 lipca obroniłem się z ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Pozostałe dwa tygodnie poświęciłem już na przygotowania do sezonu. Na dobrą sprawę prawdziwych wakacji nie miałem, ale zapewne odbiję to sobie w przyszłym roku.

W drużynie Indykpolu pojawiło się dużo nowych twarzy, ale panu są one znajome…– Faktycznie, z Rafałem Buszkiem mieszkałem nawet w pokoju w czasie mojej gry w Kielcach. Ze „Spiderem”, czyli Grzegorzem Pająkiem, od małolata w zasadzie graliśmy razem na hali i na plaży, także dobrze się znamy. Starszych chłopaków, czyli Piotra Łuki, Macieja Dobrowolskiego i Grzegorza Szymańskiego, nie trzeba nikomu przedstawiać.

Zastanawiał się pan, na co stać przebudowany AZS w tym roku?

– Nie myślałem o tym. Jestem takim typem człowieka, który skupia się na tym, co jest tu i teraz. Z doświadczenia wiem, że jak przepracuję dobrze okres przygotowawczy, to i cały sezon później gram dobrze. Myślę więc tylko o tym, że skończyłem trening, żeby zjeść coś dobrego i żeby być w dobrej formie w kolejnych dniach.

Cały artykuł w : Gazecie Wyborczej
Autor artykułu: Patryk Skrzat

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved