Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Winiarski: Coś zmieniło się w psychice

Michał Winiarski: Coś zmieniło się w psychice

fot. archiwum

Wynik osiągnięty przez polską reprezentację w Lidze Światowej nikogo nie zadowolił - ani siatkarzy, ani włodarzy PZPS-u, ani kibiców. Obecnie zawodnicy Andrei Anastasiego trenują w Spale, fizycznie oraz mentalnie szykując się do walki w ME.

Michał Winiarski na łamach „Przeglądu Sportowego” przyznał, że w zespole po powrocie do Spały panuje zupełnie inna atmosfera. – Odczuwamy chęć pokazania samym sobie, że jesteśmy zespołem, który potrafi zwyciężać. Chcemy to udowodnić sobie samym i przede wszystkim kibicom. Wierzę, że to nam się uda na mistrzostwach Europy, że jako gospodarze udźwigniemy ciężar oczekiwań i będziemy walczyć do ostatniego dnia turnieju w Polsce i Danii – powiedział.

Przyjmujący nie ukrywa, że główną przyczyną złych wyników w Lidze Światowej był brak pewności siebie. Winiarski tłumaczy, że siatkarze stracili wiarę we własne siły już po przegranych meczach z Brazylią. Już wtedy zaczęli grać z tzw. nożem na gardle. – Jeżeli ktoś nie jest pewny swoich działań i wykonuje nerwowe ruchy, to w siatkówce jest skazany na samobójstwo. My przegraliśmy dwa mecze na starcie, a potem była Francja, gdzie znów się nie udało i nawet w kolejnych starciach przeciwko słabszej Argentynie nie czuliśmy się pewnie. Zamiast szybkich spotkań były horrory. I tak dalej, i tak dalej. Pewność siebie to jest klucz do wygrywania. Musimy ją odzyskać – podkreślił.

Michał Winiarski zaznaczył, że przed zespołem wciąż walka w mistrzostwach Europy i nikt nie może myśleć, że polska reprezentacja stoi na straconej pozycji. Przypomniał, że choć w zeszłym roku kadrze nie wyszły IO, to odniosła przecież sukces w Lidze Światowej. – Wierzę, że po dwóch gorszych imprezach wreszcie przyszedł czas na dobry turniej. Liczę, że w ME odbijemy się i znowu dołączymy do czołówki. A potem spróbujemy się w niej utrzymać – zakończył.*Więcej w serwisie przegladsportowy.pl
Rozmawiał Kamil Składowski

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved