Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Ruciak: Chęć, zaangażowanie i ambicja są ogromne

Michał Ruciak: Chęć, zaangażowanie i ambicja są ogromne

fot. archiwum

Powołani przez trenera Anastasiego zawodnicy rozpoczęli przygotowania do mistrzostw Europy. - Widać po nas, że każdy przyjechał tutaj pełen energii i gotowy do pracy. Dajemy z siebie wszystko - przyznał przyjmujący biało-czerwonych, Michał Ruciak.

Reprezentacja Polski spotkała się na zgrupowaniu, po dwutygodniowej przerwie. Czy w głowach zawodników pozostały jeszcze ślady po ostatnich meczach Ligi Światowej?

Michał Ruciak: – Uważam, że nie. Każdy z nas przez okres wolnego starał się zapomnieć o tych spotkaniach. Wiadomo, Liga Światowa nie zakończyła się tak, jak byśmy wszyscy sobie tego życzyli. Po to też było to wolne, żeby odetchnąć, zapomnieć, spędzić czas z rodziną. Teraz spokojnie rozpoczynamy przygotowania do mistrzostw Europy.

Jakimi słowami pożegnał się z wami trener Anastasi w Warnie?– Szkoleniowiec przekazał nam, żebyśmy na ten czas odpoczynku zapomnieli o siatkówce. Każdy z nas poświęca na treningi, granie prawie 12 miesięcy w roku, dlatego znikomą część naszego czasu możemy przeznaczyć na odpoczynek. Trener powiedział nam również, żebyśmy nie dotykali piłki, tylko odpoczęli na plaży, nad jeziorem, wśród bliskich, aby na początku sierpnia spotkać się tutaj w Spale i rozpocząć przygotowania do najważniejszej imprezy tego sezonu, jaką są mistrzostwa Europy.

Tobie udało się w pełni wypocząć?

– Przyznam szczerze, że tak. Mogłem wreszcie spędzić czas z rodziną, z dziećmi, z żoną. Odwiedzili mnie też znajomi, tylko w pierwszym dniu naszego spotkania rozmawialiśmy o siatkówce. Potem skupiliśmy się na udanym, wspólnie spędzonym czasie.

Po powrocie do Spały w pełni możecie skoncentrować się na wytężonych treningach.

– Widać po nas, że każdy przyjechał tutaj pełen energii i gotowy do pracy. Dajemy z siebie wszystko. Zresztą treningi wyglądają naprawdę nieźle, pomimo tego, że to dopiero ich początek. Jesteśmy tutaj raptem parę dni, a widać, że ta chęć, zaangażowanie i ambicja są ogromne.

W rozpisanych przygotowaniach do zbliżających się mistrzostw Europy spotkacie się z obrońcą tytułu – Serbią, która będzie jednym z pretendentów do obrony tytułu.

– Na mistrzostwach Europy każdy zespół będzie mocny. Obecnie nie ma słabych ekip, bo wszystkie drużyny pracują i są naprawdę silne. Zresztą pokazują to wyniki uzyskiwane na arenie międzynarodowej. Zespoły z kontynentu są w ścisłej czołówce. My z wielką nadzieją myślimy o mistrzostwach. Tym bardziej, że gramy je u siebie. Na pewno wsparcie naszych kibiców będzie potrzebne i jestem przekonany, że je otrzymamy.

Autorka wywiadu: Anna Jabłczyk

 

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved