Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krispol Września zamierza walczyć o awans do I ligi

Krispol Września zamierza walczyć o awans do I ligi

fot. archiwum

Siatkarzom Krispolu Września nie udało się w ubiegłym sezonie uzyskać awansu do I ligi, ekipa z Wielkopolski zajęła 3. miejsce w turnieju półfinałowym i odpadła z dalszej rywalizacji. Miejscowi kibice liczą z pewnością na skuteczną walkę o promocję do wyższej ligi.

– Cel na najbliższy sezon może być tylko jeden, czyli awans do I ligi – zapowiada szkoleniowiec zespołu, Marek Jankowiak. Na pierwszym treningu we Wrześni pojawiło się aż pięciu nowych zawodników, z których większość ma za sobą występy na pierwszoligowych boiskach. Do kadry dołączyli: Witold Chwastyniak (ostatnio I liga, KPS Siedlce, wcześniej przez wiele sezonów podpora Jokera Piła) oraz 28-letni Kacper Bielicki (Pronar Parkiet Hajnówka). Na pozycji atakującego atakującego zagra 23-letni Paweł Gajowczyk (AZS Zielona Góra). Do Krispolu przeszedł również 21-letni przyjmujący Jakub Rohnka (MKS Kalisz). Nowym rozgrywającym będzie natomiast 29-letni Łukasz Jurkojć (ostatnio Ślepsk Suwałki), również doskonale znany kibicom w Pile. Wzmocnienia można określić jako znaczące, tylko że podobnie było w poprzednich latach, a na finiszu i tak drużyna zawodziła…

Klub przedłużył kontrakty z szóstką zawodników. Barwy Krispolu nadal reprezentować będą bracia Marcin i Mateusz Iglewscy, Wojciech Dziurkowski, Krystian Kempiński, Łukasz Murdzia oraz Tomasz Narowski.
– Mamy pięciu nowych zawodników. Jest to mieszanka rutyny i młodości. Siatkarze byli dobierani pod kątem doświadczenia i pewności na boisku, której zabrakło w decydujących momentach poprzedniego sezonu. Do jedenastoosobowej kadry chcę dołączyć jeszcze trzech wychowanków klubu – dodał trener Jankowiak, który nie zdobył z drużyną awansu w poprzednim sezonie, ale kilka tygodni pracy z drużyną pozwoliło mu zdobyć zaufanie miejscowych działaczy.

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved