Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Obóz wypadł świetnie

Jakub Bednaruk: Obóz wypadł świetnie

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej zakończyli obóz przygotowawczy przed sezonem 2013/2014 PlusLigi. Wrócili już z Gdańska, a od poniedziałku 5 sierpnia trenować będą w Warszawie. Nad morzem "inżynierowie" nie tylko trenowali, ale i integrowali się.

Trener Jakub Bednaruk taki sposób rozpoczęcia przygotowań sprawdził już rok wcześniej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. – Rok temu byliśmy w Wilkasach, teraz wybraliśmy ośrodek AZS-u w Górkach Zachodnich w Gdańsku – powiedział szkoleniowiec. – Już przy wjeździe przez bramę wiedzieliśmy, że nie będziemy żałować – uśmiechnął się. – Mieliśmy tam do dyspozycji siłownię, boiska do plażówki i koszykówki, korty tenisowe, wypożyczalnię rowerów oraz kajaki. Od plaży zaś dzieliło nas 200 metrów. Czego chcieć więcej? – zapytał retorycznie.

Jak wyglądał dzień pracy siatkarzy AZS-u Politechniki Warszawskiej w Gdańsku? – O 10.00 zaczynaliśmy go siłownią – poinformował Jakub Bednaruk. – Później przechodziliśmy na boiska do plażówki. Po obiedzie z kolei zawodnicy wybierali tenis lub rowery – dodał. Zajęcia na boiskach do siatkówki plażowej nie były jednak zwykłym treningiem. W ich ramach rozegrano turniej, w którym najlepsza okazała się para Paweł Adamajtis – Michał Potera.

Obóz wypadł świetnie. Oceniam go na szóstkę – podsumował trener Bednaruk.Tak naprawdę były to dla nas przygotowania do przygotowań. Doskonale się podczas nich bawiliśmy. Spowodowało to, że przez te kilka dni wszyscy wystarczająco się poznali – wyjaśnił. – Dziękujemy hotelowi Galion za wspaniałe przyjęcie. Czuliśmy się tam jak w domu – zakończył.W poniedziałek 5 sierpnia podczas pierwszych zajęć w Arenie Ursynów siatkarzy Politechniki czekają badania wydolnościowe.


Obóz przygotowawczy do sezonu 2013/2014 PlusLigi to dla graczy AZS-u Politechniki Warszawskiej doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w siatkówce plażowej. Trener Jakub Bednaruk zaproponował im turniej w tej dyscyplinie sportu.

Zawodnicy podzielili się na sześć par. Mateusz Sacharewicz grał z Pawłem Kaczorowskim, Maciej Stępień z Marcinem Nowakiem, Maciej Olenderek z Adrianem Gontariu, Paweł Adamajtis z Michałem Poterą, Przemysław Smoliński z Arturem Szalpukiem, a Maciej Pawliński z Dawidem Gunią.

Każdego dnia każda para rozgrywała jeden mecz, który składał się z pięciu setów (bez względu na wynik). W ostatnich dwóch kolejkach natomiast spotkania składały się z trzech partii. Najlepszych wyłoniła turniejowa tabela.

Wyniki turnieju:

Sacharewicz/Kaczorowski – Pawliński/Gunia 4-1
Stępień/Nowak – Smoliński/Szalpuk 2-3
Olenderek/Gontariu – Adamajtis/Potera 1-4

Pawliński/Gunia – Adamajtis/Potera 2-3
Smoliński/Szalpuk – Olenderek/Gontariu 4-1
Sacharewicz/Kaczorowski – Stępień/Nowak 3-2

Stępień/Nowak – Pawliński/Gunia 4-1
Olenderek/Gontariu – Sacharewicz/Kaczorowski 2-3
Adamajtis/Potera – Smoliński/Szalpuk 4-1

Pawliński/Gunia – Smoliński/Szalpuk 2-1
Stępień/Nowak – Olenderek/Gontariu 2-1
Sacharewicz/Kaczorowski – Adamajtis/Potera 1-2

Olenderek/Gontariu – Pawliński/Gunia 3-0
Adamajtis/Potera – Stępień/Nowak 2-1
Smoliński/Szalpuk – Sacharewicz/Kaczorowski 2-1

Klasyfikacja:

1. Paweł Adamajtis i Michał Potera
2. Mateusz Sacharewicz i Paweł Kaczorowski
3. Przemysław Smoliński i Artur Szalpuk
4. Maciej Stępień i Marcin Nowak
5. Maciej Olenderek i Adrian Gontariu
6. Maciej Pawliński i Dawid Gunia

*Autorem obu tekstów jest Adrian Komorowski

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved