Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański: Aspiracje są wysokie

Grzegorz Szymański: Aspiracje są wysokie

fot. Maciej Dąbrowski

W 2008 roku Grzegorz Szymański zdobył z AZS-em Olsztyn brązowy medal mistrzostw Polski. W kolejnych latach reprezentował Delectę Bydgoszcz i AZS Politechnikę Warszawską. Teraz wraca do AZS-u, z którym chciałby zagrać tak jak za dawnych lat.

Zakontraktowanie Grzegorza Szymańskiego dla wielu kibiców było zapewne zaskoczeniem. Pierwszym atakującym miał być bowiem Tomasz Józefacki. Ostatecznie jednak klub zdecydował się dokonać wymiany na tej pozycji z uwagi na dość poważny uraz Józefackiego. Sam Szymański nie chce komentować sprawy i cieszy się z powrotu do Olsztyna.

Gdy szukałem nowego klubu, brałem pod uwagę każde rozwiązanie. Przez trzy miesiące od zakończenia sezonu nie mogłem sobie znaleźć pracodawcy. Byłem świadomy tego, że mogę zostać poza PlusLigą i musieć grać w zespołach z niższej klasy rozgrywkowej. Na szczęście otrzymałem ofertę z Olsztyna i moja niepewność się zakończyła. Nie myślę o sobie jako o zastępcy Tomasza Józefackiego. Odcinam się od tej sprawy i chcę zaprezentować się z jak najlepszej strony – powiedział na łamach serwisu olsztyn.sport.pl.

Przed nowym sezonem w AZS-ie dokonało się dużo zmian personalnych. Nowym szkoleniowcem został Krzysztof Stelmach. Włodarze klubu pozyskali do kadry zawodniczej Macieja Dobrowolskiego, Mattiego Oivanena, Pablo Bengoleę, Rafała Buszka, Grzegorz Pająka, Piotra Łukę i właśnie Grzegorza Szymańskiego.Nowy atakujący uważa, że jeśli zespołu nie dotkną kontuzje, to zagra on nie tylko o utrzymanie. – Na pewno trener Stelmach powie nam o celach, jakie powinniśmy osiągnąć. Aspiracje są wysokie, ponieważ mamy nowy skład. W drużynie grają teraz zarówno młodzi, głodni sukcesów zawodnicy, jak i doświadczeni gracze. Jeśli nie nawiedzi nas plaga kontuzji, to będziemy w stanie walczyć o coś więcej niż tylko o utrzymanie. Postaramy się grać tak jak za dawnych lat, kiedy to byliśmy w stanie wygrywać z każdym ligowym rywalem – podkreślił.

*Rozmawiał Waldemar Bargiel
Więcej w serwisie olsztyn.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved