Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Berlin: Przykra niespodzianka z udziałem Polek

Grand Slam Berlin: Przykra niespodzianka z udziałem Polek

fot. archiwum

Po udanym starcie w mistrzostwach Europy, pomimo kontuzji łokcia Kingi Kołosińskiej, turniej w Niemczech miał być potwierdzeniem, że duet Kołosińska/Brzostek należy w tym sezonie do światowej czołówki. Wcześniej Polki pokazały się z pozytywnej strony na MŚ.

Rozgrywki z cyklu Grand Slam biało-czerwone rozpoczęły od drugiej rundy kwalifikacji. W pierwszej ze względu na wysoką pozycję w rankingu otrzymały wolny los. Przeciwniczkami naszych reprezentantek okazały się być Niemki, które po zaciętym spotkaniu w pierwszej rundzie w trzech setach pokonały Szwajcarki Goricanec/Huberli. Ich pogromczynie Chantal Laboureur i Cinja Tilman to młode siatkarki, które do tej pory świętowały sukcesy głównie na turniejach rangi krajowej. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek były faworytkami pojedynku, którego stawką był awans do głównego turnieju w Berlinie. 

Spotkanie od samego początku nie ułożyło się po myśli naszych rodaczek. Sprawdziło się to, o czym wspomina w pomeczowych wypowiedziach wiele par, które nie rozpoczynają turnieju od pierwszej rundy. Rozpędzone Niemki już w pierwszym secie nie pozwoliły polskiej parze na narzucenie swojego stylu gry i zwyciężyły dość pewnie tę odsłonę (21:17). Kołosińska i Brzostek nie zamierzały jednak się poddawać, dzięki większemu doświadczeniu w drugiej partii potrafiły w decydującym momencie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, w będącym loterią tie-breaku ponownie do głosu doszły Niemki, sprawiając jedną z największych sensacji fazy eliminacyjnej i pozbawiając Polki szans na grę w turnieju głównym. Nasze siatkarki na pewno nie zaliczą wizyty w Berlinie do udanych.

Laboureur/Tillmann GER [20] – Kołosińska/Brzostek POL [4] 2:1
(21:17, 18:21, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved