Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch nowych graczy w Jastrzębskim Węglu

Dwóch nowych graczy w Jastrzębskim Węglu

fot. archiwum

Potwierdziły się niedawne doniesienia Strefy Siatkówki, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla będzie Simon Van de Voorde. Poza reprezentantem Belgii do zespołu dołączył Kanadyjczyk z polskim paszportem - Thomas Jarmoc.

Umowa pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Simonem Van de Voorde obowiązuje na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Urodzony w Leuven 24-letni gracz dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – mierzy 208 cm wzrostu, jego zasięg w ataku wynosi 355 cm, natomiast w bloku – 340 cm.

W kadrze narodowej swojego kraju zawodnik zadebiutował w 2008 roku. W minionym sezonie bronił barw Noliko Maaseik, z którym wywalczył wicemistrzostwo Belgii. W klubie z Limburgii w sumie spędził cztery sezony. Zanim trafił do drużyny 14-krotnego mistrza Belgii, reprezentował kolejno kluby: VC Heverlee, Wevok Sint-Joris-Weert, Vlaams Beloftenteam oraz VC Handelsgids Averbode.

Simon Van de Voorde ma na swoim koncie również znaczące wyróżnienia indywidualne. W 2010 roku został wybrany na najlepszego blokującego turnieju finałowego o Puchar CEV, stając w jednym rzędzie z takimi gwiazdami siatkówki, jak: Wout Wijsmans, Jochen Schöps, Hubert Henno czy Nikola Grbiċ, którzy zdobyli wówczas nagrody indywidualne w pozostałych kategoriach. W tym roku wygrał z reprezentacją Belgii Ligę Europejską.26-letni Thomas Jarmoc występuje na pozycji przyjmującego, mierzy 199 cm wzrostu. Jego zasięg w ataku wynosi 348 cm, natomiast w bloku – 329 cm. Siatkarz urodził się w Calgary, ale jego rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali z kraju w okresie PRL-u.

Jarmoc posiada zarówno kanadyjskie, jak i polskie obywatelstwo. Z punktu widzenia jastrzębskiego klubu ma to wielkie znaczenie, gdyż podobnie jak w przypadku pozyskanego w tej sesji transferowej Francuza Nicolasa Marechala, nie będzie on blokował żadnego z trzech miejsc przysługujących obcokrajowcom na parkiecie zgodnie z limitem obowiązującym w PlusLidze.

Nowy nabytek polskiego klubu w ostatnim sezonie występował w belgijskiej drużynie Euphony Asse-Lennik, z którą zajął 5. miejsce w lidze. Wcześniej reprezentował VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył Puchar Niemiec. W barwach obydwu wymienionych klubów miał możliwość występów w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Ukończył Uniwersytet Alberty w Edmonton. To właśnie na uczelni w drużynie uniwersyteckiej jego siatkarska kariera nabrała tempa. W 2010 roku trafił do Europy, a jego pierwszym klubem na Starym Kontynencie był grecki AO Kifisias Ateny. Nowy gracz Jastrzębskiego Węgla pochodzi ze sportowej rodziny. Jego ojciec Jacek był koszykarzem Politechniki Warszawskiej, matka Zofia – reprezentantką Polski w skoku wzwyż, a siostry Patricia i Caroline są siatkarkami.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved