Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Choroby i drobna kontuzja w reprezentacji siatkarzy

Choroby i drobna kontuzja w reprezentacji siatkarzy

fot. archiwum

Polscy siatkarze trenują w Spale, przygotowując się do wrześniowych ME. Do zdrowia doszli już po przebytej chorobie Marcin Mozdżonek i Bartosz Kurek. Niegroźnego skręcenia stawu skokowego doznał Grzegorz Bociek, ale za kilka dni powróci do treningów.

O ogromnym pechu na samym starcie przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy może mówić Grzegorz Bociek. Atakujący reprezentacji Polski doznał kontuzji stawu skokowego. – Już w pierwszej akcji, gdy zestawiłem dwie szóstki, przy bloku Grzesiek niefortunnie spadł i skręcił staw skokowy. To nie do uwierzenia, lecz to naprawdę była nasza pierwsza akcja na zgrupowaniu – relacjonuje selekcjoner Andrea Anastasi.

Na szczęście uraz nie jest groźny i Grzegorz Bociek już za kilka dni będzie mógł wznowić normalne treningi. Do formy po przebytej nietypowej chorobie – wirusie bostońskim – wracają Marcin Możdżonek i Bartosz Kurek.Dopadła nas nietypowa choroba wirusowa, musieliśmy mieć kontakt z kimś zakażonym – opowiada przyjmujący, który z powodu tych przejść dostał dłuższe wolne i dopiero w poniedziałek po raz pierwszy trenował z drużyną. – To wszystko groźnie wyglądało, jednak tej choroby się nie leczy, trzeba ją po prostu przebyć. Miałem gorączkę, zawroty głowy, a później bolesną wysypkę – opisuje niemiłe chwile Kurek, ale z uśmiechem podsumowuje: – Można powiedzieć, że porażka w "światówce" wyszła ze mnie od środka.

Siatkarze trenują obecnie w Spale, zmagając się z upałem, który panuje w hali, mimo to nie mąci on dobrego nastroju. – Jesteśmy w dobrych nastrojach. Wszystko jest tak jak zawsze, jak na początku przygotowań. Jest ciężko, przyszły tydzień zapowiada się jeszcze gorzej – śmieje się Marcin Możdżonekźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved