Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Winnik: Przed nami dziewięć tygodni ciężkiej pracy

Wojciech Winnik: Przed nami dziewięć tygodni ciężkiej pracy

fot. archiwum

Na pierwszym treningu przed sezonem 2013/2014 spotkali się w poniedziałek siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki. Zajęcia w hali i na siłowni poprzedziła konferencja prasowa z udziałem władz zespołu, trenerów i zawodników.

Na nowy sezon mamy budżet w wysokości zbliżonej do ubiegłego roku [ok. 900 tys. – przyp. red.], ale stawiamy sobie wyższe cele – mówił Michał Wiszniewski, prezes Ślepska. – Celujemy w pierwszą piątkę, a jak będzie – zobaczymy. Mam nadzieję, że lepiej niż na zakończenie poprzedniego sezonu, w którym celowaliśmy w pierwszą szóstkę, a jak się skończyło – wiadomo (7. miejsce – przyp. red.).

Piotr Poskorbko, debiutujący w roli pierwszego trenera (był asystentem Adama Aleksandrowicza od początku rundy rewanżowej sezonu 2009/2010 do zakończenia sezonu 2010/2011), przedstawił swego asystenta Karola Dąbrowskiego oraz obecnych na konferencji zawodników: Łukasza Rudzewicza, Karola Skrzypkowskiego, Tomasza Wasilewskiego i Wojciecha Winnika, którzy pozostali w klubie, oraz nowych siatkarzy: Dimę Skorija, Krzysztofa Andrzejewskiego, Macieja Kałasza, Krzysztofa Modzelewskiego oraz kandydata do gry w Ślepsku na pozycji przyjmującego – Adama Woźnicę z Norwida Częstochowa.

We wtorek do drużyny dołączy Łukasz Makowski, a dopiero na początku października Australijczyk Benjamin Bell, który z reprezentacją swego kraju zagra w eliminacjach do MŚ, a następnie w mistrzostwach Azji Środkowej, które zakończą się 6 października. Komplikuje się natomiast sprawa przyjścia do Ślepska Patryka Skupa.Patryk zaakceptował warunki finansowe, ale ma jakieś wątpliwości dotyczące innych zapisów w umowie z naszym klubem – wyjaśniał prezes Wiszniewski. W ciągu dwóch, trzech dni będziemy wiedzieli, czy Patryk zostaje u nas, czy też mamy szukać na jego miejsce innego zawodnika.

Trener Poskrobko przedstawił plany treningowe i sparingowe drużyny na okres przygotowawczy. W tym tygodniu drużyna będzie trenowała raz dziennie przez 3 godziny. Od następnego tygodnia będą odbywać się dwa trzygodzinne treningi, w tym zajęcia na siłowni.

Pierwszy sparing Ślepsk rozegra 6 września z II-ligowym Centrum Augustów. Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi (5.10. w Nysie) będzie IV Memoriał Józefa Gajewskiego (27-28.09.) z udziałem Ślepska, Pekpolu Ostrołęka oraz grających w PlusLidze AZS=u Politechniki Warszawskiej i Lotosu Trefla Gdańsk. W sumie trenerzy chcieliby rozegrać 8-10 sparingów.

Na pytanie o najpoważniejszych kandydatów do wygrania I ligi, trener i prezes Ślepska wymienili Cuprum Lubin i MKS Będzin, ale jak stwierdzili, każdy rywal będzie groźny, a liga jeszcze bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie.

O kulisach budowy zespołu Ślepska na sezon 2013/14 mówił Wojciech Winnik, kapitan drużyny w poprzednim i w nowym sezonie. – Nie było łatwo skompletować drużynę, bowiem rozszerzenie PlusLigi o dwa zespoły sprawiło, że do I ligi awansowało czterech II-ligowców. W ten sposób powiększył się rynek pracy dla siatkarzy. Godziny rozmów telefonicznych, dziesiątki, jeśli nie setki informacji wymienianych pocztą elektroniczną i tak naprawdę jeszcze nie zakończyliśmy budowy zespołu na nowy sezon. Przed nami dziewięć tygodni ciężkiej pracy. Proszę wszystkich kibiców, aby pomodlili się i trzymali kciuki za nasze zdrowie, za to, żeby nie powtórzyły się problemy z poprzedniego sezonu, spowodowane poważnymi kontuzjami. Wierzę, że, jeśli ominą nas kontuzje, będziemy w stanie zrealizować cele, o jakich mówił prezes Wiszniewski.

Po oficjalnej prezentacji odbyło się spotkanie władz klubu z trenerami i zawodnikami. Siatkarze zaakceptowali kandydaturę Wojciecha Winnika na kapitana drużyny w sezonie 2013/14 zgłoszoną przez trenera Poskrobko i prezesa Wiszniewskiego. W luźnej rozmowie dużo mówiło się o budowie w drużynie i o przyjaznej, przyjacielskiej wręcz atmosferze wokół niej, która sprzyja uzyskiwaniu dobrych wyników sportowych.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved