Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > S. Świderski: Zawodnicy mają spokojnie wejść w cykl treningowy

S. Świderski: Zawodnicy mają spokojnie wejść w cykl treningowy

fot. archiwum

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w poniedziałek spotkali się na pierwszych zajęciach po przerwie wakacyjnej. Aktualnie trener Sebastian Świderski ma do dyspozycji tylko pięciu siatkarzy, ale jak mówi, nie jest to żadnym problemem.

Na razie zajęcia będą lżejsze, zawodnicy mają spokojnie wejść w cykl treningowy, dlatego na początek zupełnie zrezygnowaliśmy z treningów w hali, zwłaszcza że przy takim upalne dosłownie nie da się tam wytrzymać. W tej sytuacji nie ma większego znaczenia, ilu nas jest – tłumaczy szkoleniowiec ZAKSY.

Na treningach brakuje Dominika Witczaka i Dana Lewisa, a także pięciu siatkarzy powołanych do szerokiej kadry narodowej na mistrzostwa Europy, które pod koniec września odbędą się w Polsce i Danii: Marcina Możdżonka, Łukasza Wiśniewskiego, Michała Ruciaka, Grzegorza Boćka i Wojciecha Ferensa.

Z tego co wiem, za około trzy tygodnie będą jakieś drobne korekty w składzie, a później kadrowicze mają jechać na sparingi do Serbii. Wówczas okaże się, czy ewentualnie ktoś do nas powróci – informuje trener. Wcześniej, bo za dwa tygodnie do zajęć z zespołem dołączy jeden z najlepszych polskich siatkarzy plażowych, atakujący Dominik Witczak, który przygotowuje się do finału plażowych mistrzostw Polski. – Najpóźniej, bo dopiero pod koniec października, tuż przed inauguracją sezonu dołączy do nas z kolei Lewis, który ma swoje obowiązki reprezentacyjne – dodaje Świderski.*Więcej w serwisie opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved