Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KS Murowana Goślina kompletuje skład i przygotowuje się do sezonu

KS Murowana Goślina kompletuje skład i przygotowuje się do sezonu

fot. archiwum

Już od kilku dni do nowego sezonu przygotowuje się zespół z Murowanej Gośliny. Na razie w treningach bierze udział 9 zawodniczek, a działacze wciąż kompletują skład. Nowym szkoleniowcem wielkopolskiej drużyny będzie Piotr Sobolewski.

W międzysezonowej przerwie w KS-ie Murowana Goślina doszło do sporych zmian personalnych. Nowym szkoleniowcem teamu z Wielkopolski został Piotr Sobolewski, który wcześniej pracował między innymi w Chemiku Police oraz Stali Mielec. Jak na razie w drużynie pozostały jedynie trzy zawodniczki, które broniły jej barw w poprzednich rozgrywkach, czyli dwie przyjmujące – Beata Strządała i Patrycja Wyrwa oraz Natalia Wałęsiak (libero). Wciąż ważą się losy dwóch innych siatkarek – Małgorzaty Sikory i Danielle Hepburn.

W Murowanej Goślinie znalazła się także żona trenera, Małgorzata Sobolewska, która pełniła będzie funkcję rozgrywającej. Jej konkurentką o miejsce w podstawowej szóstce będzie Anna Manikowska. W zespole znalazło się też miejsce dla trzech byłych zawodniczek Stali Mielec – Żanety Baran (atakująca), Jowity Jaroszewicz oraz Magdaleny Hawryły (środkowe). Ostatnim nabytkiem pierwszoligowca została Aleksandra Bekas, która wcześniej broniła barw Energetyka Poznań. Klub szuka jeszcze wzmocnień na przyjęcie oraz atak. Niewykluczone jest, że w wielkopolskiej ekipie pojawi się zagraniczna siatkarka. W kręgu jej zainteresowań jest reprezentantka Surinamu, Sandrina Hunsel.

Przygotowania do sezonu podopieczne trenera Sobolewskiego rozpoczęły już 29 lipca. Na razie treningi odbywają się na miejscowych obiektach. Być może drużyna uda się na obóz, ale jego miejsce i termin nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września zespół z Murowanej Gośliny rozegra mecze towarzyskie z Budowlanymi Toruń i PTPS-em Piła. Następnie weźmie udział w turnieju w Jastrowiu, który odbędzie się w dniach 7-8 września. Od 13 do 15 września sam zorganizuje turniej, a w następny weekend uda się na sparingowe zmagania do Świecia.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved