Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Planem minimum jest gra w play-off

Krzysztof Stelmach: Planem minimum jest gra w play-off

fot. archiwum

- Naszym planem minimum jest gra w play-off. Uważam jednak, że stać nas nawet na walkę o 5. miejsce w PlusLidze - mówi Krzysztof Stelmach, nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn. Jego zespół trenuje wspólnie od poniedziałku.

Dlaczego wasz młody atakujący, Bartosz Krzysiek, nie trenował w poniedziałek z resztą zespołu?

Krzysztof Stelmach:Przebywał on na zgrupowaniu kadry B, a potem w Kazaniu na Uniwersjadzie. Od długiego czasu ma już kłopoty z plecami i właśnie dlatego wolimy, by pracował teraz z fizjoterapeutą. Dzięki temu powróci do optymalnej formy na rozpoczęcie sezonu.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy przed startem PlusLigi?Musimy skupiać się na każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszych tygodniach treningów będziemy pracować nad techniką oraz nad kontaktem z piłką. Potem przyjdzie czas na ćwiczebne gry sześciu na sześciu i zgrywanie zespołu. Okres przygotowawczy zakończymy rozegraniem serii oficjalnych meczów kontrolnych.

Jakie cele na ten sezon stawia sobie budowany przez pana AZS Olsztyn?

Jestem bardzo zadowolony ze składu personalnego tej drużyny. Wiadomo, że zawsze trzeba stawiać sobie ambitniejsze cele niż te, które osiągnęło się w poprzednich rozgrywkach. Naszym planem minimum jest gra w play-off. Uważam jednak, że stać nas nawet na walkę o 5. miejsce w PlusLidze.

Jak pana zdaniem będą w nowym zespole uzupełniały się doświadczenie i młodość?

Budując drużynę, staraliśmy się stworzyć mieszankę młodych wilków i weteranów siatkarskich boisk. Tylko jeśli wdroży się taką filozofię konstruowania składu, można osiągnąć sukces. Młodzi są zmotywowani do gry i pragną sukcesów. W decydujących momentach wspomogą ich doświadczeni zawodnicy, co powinno wpłynąć pozytywnie na wyniki spotkań.

Rozmawiał: Waldemar Bargiel, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved