Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Skowrońska: Wracamy do Polski z podniesionymi głowami

Katarzyna Skowrońska: Wracamy do Polski z podniesionymi głowami

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet ma za sobą pierwszy turniej grupowy w World Grand Prix. - Z dnia na dzień grałyśmy lepiej - powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata mimo trzech porażek z Brazylią, USA i Rosją. Jako kapitan wierzy, że zespół odnajdzie swój rytm.

Wydaje mi się, że gdybyśmy były zadowolone, to byłoby coś nie w porządku – przyznała po pierwszym turnieju kapitan polskiej reprezentacji. – Jesteśmy złe, niezadowolone i nie mamy powodów do radości. Patrząc z drugiej strony, jesteśmy na takim etapie budowania zespołu, że z dnia na dzień grałyśmy lepiej. Ta nasza siatkówka wygląda coraz lepiej, zgrywamy się. To jest taki mały pozytywny powód do radości – dodała.

Katarzyna Skowrońska-Dolata podkreśliła, że choć polski zespół zagrał na turnieju w Campinas z czołowymi drużynami świata, to miał szansę na zwycięstwo. Warunkiem była stabilna gra, której w ten weekend biało-czerwonym zabrakło. – Wracamy do Polski z podniesionymi głowami, bo wszystko przed nami. To były pierwsze mecze w takim zestawieniu. Chcemy się zgrać, znaleźć najlepsze i optymalne ustawienie dla naszej reprezentacji.

Kapitan naszej reprezentacji przez wiele lat grała jako atakująca. Teraz Piotr Makowski postanowił sprawdzić zawodniczkę na pozycji przyjmującej. Sama siatkarka nie jest do końca zadowolona z tej zmiany, bowiem przyznaje, że nie jest to pozycja, na której czuje się najlepiej.Wydaje się jednak, że eksperyment się powiódł. W meczu przeciwko Rosjankom Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła aż 41 punktów. – Nie byłam nigdy przyjmującą, nie wiem nawet, czy tak powinnam się określać. Staram się bardziej obronić piłkę, niż dokładnie ją odebrać. Chcę ją tylko podbić do góry, by rywalki nie zdobywały na mnie bezpośrednich punktów serwisem – powiedziała skromnie.

*Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

Rozmawiał Kamil Składowski

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved