Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > II Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych

II Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych

fot. archiwum

Piaszczyste boiska MOSiR-u w Łodzi gościły w minioną sobotę po raz drugi siatkarskie pary mieszane. Był to kolejny turniej z cyklu Projekt Plażówka 2013, który odbywa się pod patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk, a koordynatorem jest KSPS.

Faworytami całych zawodów byli zwycięzcy I turnieju – para Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny, którzy trochę niespodziewanie przegrali walkę o półfinał z parą Kamila Klajman/Radosław Górski. Jednak tradycyjny dla rozgrywek siatkówki plażowej system brazylijski eliminuje z turnieju dopiero przy drugiej porażce, dzięki czemu para Koźma/Skoneczny wykorzystała szansę i awansowała do półfinału. Należy podkreślić, iż dawno nie obserwowaliśmy tak zaciętych i emocjonujących rywalizacji we wszystkich czterech najważniejszych spotkaniach kończących turniej. W pierwszym meczu decydującym o awansie do finału zmierzył się wspominany już duet Klajman/Górski oraz Rogala/Romanowski. W tym pojedynku minimalnie lepszymi okazali się Karolina Rogala oraz Andrzej Romanowski, którzy wygrywając 21:19, zostali pierwszymi finalistami. Ich przeciwników miało wyłonić spotkanie pomiędzy Barbarą Sroką w parze z Pawłem Krydą a duetem Koźma/Skoneczny. Również niezwykle pasjonujący mecz lepiej ułożył się dla tych pierwszych, którzy dzięki kilku błędom swoich przeciwników w końcówce zwyciężyli 24:22 i awansowali do upragnionego finału.

Mecz o brązowe medale budził nie mniej emocji co o złote, a doszło w nim do ponownej rywalizacji par Klajman/Górski oraz Koźma/Skoneczny. Żadna z dwójek nie zamierzała opuszczać boiska bez cennej nagrody na swoich szyjach. Drugie spotkanie tych zespołów tym razem okazało się radośniejsze dla Niny Koźmy i Mateusza Skonecznego, którym udał się rewanż za wcześniejsze niepowodzenie i dzięki zwycięstwu w samej końcówce pojedynku 21:19 mogli stanąć na najniższym stopniu podium i odebrać brązowe medale. Finał II turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych również był możliwością do wyrównania pewnych rachunków, gdyż para Rogala/Romanowski podczas trwania turnieju uległa duetowi Sroka/Kryda. Jak przystało na najważniejszy mecz zawodów, rywalizacja pomiędzy tymi zespołami stała na wysokim poziomie, a emocje trzymały w napięciu, zarówno samych zawodników, jak i kibiców, do ostatniej akcji turnieju. Próbę nerwów tym razem lepiej wytrzymali Karolina Rogala oraz Andrzej Romanowski, którzy zwyciężając 24:22, mogli cieszyć się ze złotych medali.

W rankingu Projektu Plażówka 2013 prowadzenie wśród kobiet utrzymała Aneta Dzwonnik, natomiast wśród mężczyzn Mateusz Skoneczny. A już w najbliższy weekend odbędą się dwa turnieje z cyklu Projekt Plażówka. Pierwszy to III turniej eliminacyjny par mieszanych, natomiast dużą niespodzianką jest włączenie do cyklu po raz pierwszy zawodów organizowanych w Warszawie. Turniej Warsaw Beach Open 2013 rozegrany zostanie na powstałym w tym roku nowoczesnym obiekcie warszawskiego Ursynowa i pilotażowo będzie zaliczany do Projektu Plażówka 2013.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved