Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danijela Nikić: To była bardzo prosta decyzja

Danijela Nikić: To była bardzo prosta decyzja

fot. ossrb.org

Środkowa Danijela Nikić jest już w Bielsku-Białej. Serbska siatkarka swoją karierę rozpoczęła w Spartaku Subotica, zaś miniony sezon spędziła w AO Markopoulo RevOil Ateny. O Polsce nie wie zbyt wiele, ale czuje, że odnajdzie się w naszym kraju.

Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynałaś w Spartaku Subotica, dlaczego wybrałaś właśnie siatkówkę?

Danielija Nikić: Z powodu mojej siostry. Wcześniej przez cztery lata trenowałam pływanie, ale postanowiłam to przerwać i rozpoczęłam treningi siatkarskie.

Ostatni sezon grałaś w Grecji, jak wspominasz ten czas?Przez cały sezon było bardzo fajnie. Dziewczyny, zespół, ludzie z klubu, wszyscy byli bardzo mili i sympatyczni. Był to dla mnie na pewno udany okres, który będę dobrze wspominać.

Dlaczego przyjęłaś ofertę gry w BKS-ie Aluprofie?

Słyszałam o tym klubie bardzo wiele pozytywnych rzeczy. Nie musiałam się długo zastanawiać, czy przyjąć ofertę, czy nie. To była bardzo prosta decyzja.

Przed tobą pierwszy trening z nowym zespołem. Odczuwasz jakiś stres?

Nie (uśmiech), stresu nie ma, są raczej pozytywne emocje związane z tym, że po raz pierwszy jestem w Polsce, po raz pierwszy będę trenować z nową drużyną. Nie czuję strachu, ale podekscytowanie, bo wszystko jest tu dla mnie nowe.

Znasz jakąś polską siatkarkę lub polski klub siatkarski?

Znam kilka. Poza tym moja ulubiona siatkarka Vesna Citaković (Djurisić) grała w Polsce. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o waszych klubach. To bardzo dobre miejsce do gry w siatkówkę.

Co wiesz na temat Bielska-Białej i Polsce?

Nie wiem za wiele. To, co wiem, dowiedziałam się od ludzi albo przeczytałam w internecie. Myślę, że będzie mi tutaj dobrze.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved