Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom zainaugurowali przygotowania do PlusLigi

Czarni Radom zainaugurowali przygotowania do PlusLigi

fot. archiwum

Dziś punktualnie o godzinie 9:30 na pierwszych zajęciach stawił się zespół Cerrad Czarni Radom. Tym samym podopieczni Roberta Prygla rozpoczęli przygotowania do historycznego sezonu radomskiego zespołu w PlusLidze.

Na pierwszym otwartym dla mediów oraz kibiców treningu stawili się niemal wszyscy siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Przed zawodnikami oraz całym sztabem trenerskim okres ciężkich oraz wzmożonych treningów. W tym tygodniu jednak siatkarze będą mieli jeszcze taryfę ulgową, ale od przyszłego tygodnia rozpoczną poważne przygotowania do zbliżających się w październiku rozgrywek. – Rozpoczynamy treningi bardzo spokojnie. Spotkamy się jeszcze w czwartek oraz sobotę, gdzie będzie delikatne bieganie oraz gra w siatkówkę plażową. Dopiero od 12 sierpnia zaczniemy intensywne treningi – zapowiedział trener Robert Prygiel.

Zapytany przez licznie zgromadzonych dziennikarzy, jaki jest cel zespołu w nadchodzącym sezonie, odpowiedział ze spokojem: – Na pewno chcemy pokazać się w każdym meczu z jak najlepszej strony. W mojej głowie rodzi się jednak także myśl, by awansować do fazy play-off, co na pewno byłoby ogromnym sukcesem po pierwszym sezonie. Jestem zadowolony ze skompletowanego składu, który mam nadzieję, będzie dobrze prosperował na przyszłość – dodał trener.

Podczas pierwszego treningu nie zabrakło także nowych zawodników: Adama Kowalskiego oraz Bartłomieja Bołądzia. Obaj są zadowoleni, że będą występować w barwach radomskiego zespołu i zapowiadają walkę w każdym spotkaniu. – Czuję się tutaj bardzo dobrze. Jestem wprawdzie mało doświadczonym zawodnikiem, ale nie brak mi ambicji, by osiągnąć wiele sukcesów w swojej karierze. Uważam, że kierunek, jaki obrałem z Czarnymi, to dobry wybór – powiedział nowy libero Czarnych Radom, Adam Kowalski.Na pewno wszystkie wskazówki od trenera Prygla będą bardzo wartościowe, gdyż szkoleniowiec także grał na tej pozycji co ja. Z niektórymi zawodnikami znałem się wcześniej, dlatego też czuję się tu dużo lepiej. Jaki jest cel na przyszły sezon? Na pewno walka o zwycięstwo w każdym meczu – zapowiedział atakujący Bartłomiej Bołądź.

Wraz z zespołem trenują również zawodnicy z kadry juniorów Czarnych Radom: Rafał Faryna oraz Bartosz Malec. Czarni Radom spotkają się jeszcze w czwartek, także nad zalewem na Borkach o godzinie 9:00. Z kolei w sobotę 10 sierpnia o godzinie 14:00, pod marketem E.Leclerc w Radomiu, będzie możliwość spotkania i zapoznania się z zespołem Czarnych Radom.

Kadra Czarnych Radom, która zainaugurowała przygotowania:
Bartłomiej Neroj, Łukasz Zugaj, Kuba Wachnik, Kuba Radomski, Kamil Gutkowski, Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Filipowicz, Adam Kowalski, Bartosz Malec
Sztab szkoleniowy:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Wojciech Stępień
Fizjoterapeuta: Marcin Górka
Statystyk: Krzysztof Michalski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved