Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Cuprum Lubin chce do PlusLigi

Cuprum Lubin chce do PlusLigi

fot. archiwum

Przed dwoma laty Cuprum Lubin zajął w I lidze drugie miejsce, w ostatnim sezonie był trzeci. - Najwyższa pora zwyciężyć w rozgrywkach i z pierwszego miejsca ubiegać się o zakwalifikowanie się do PlusLigi - powiedział wiceprezes klubu Tomasz Tycel.

Taki stawiamy przed sobą cel. Zresztą nigdy nie ukrywaliśmy, że chcemy być w naszej ekstraklasie – dodał. Lubiński klub nie ma jeszcze hali na miarę PlusLigi, ale obiekt jest w budowie i jego ukończenie przewidziano na marzec-kwiecień 2014 roku. – Myślę, że na koniec tego sezonu będziemy mieli w rękach wszystkie argumenty upoważniające nas do starania się o prawo gry w męskiej ekstraklasie – przyznał Tomasz Tycel.

Przygotowania do sezonu 2013/14 siatkarze Cuprum Mundo rozpoczęli 5 sierpnia. Pierwsze treningi poprzedziła rozmowa z trenerem Pawłem Szabelskim i zarządem klubu. Budowę składu zakończyło podpisanie kontraktu z byłym reprezentantem Polski, wicemistrzem świata z 2006 roku Łukaszem Kadziewiczem.

Szukaliśmy doświadczonego i wartościowego gracza. Wierzymy, że Łukasz Kadziewicz wniesie dużo dobrego do naszej gry. Ze swojej strony oferujemy stabilną sytuację materialną i perspektywę rozwoju – dodał Tomasz Tycel. Poza tym w drużynie znalazło się miejsce dla innych doświadczonych graczy – Pawła Siezieniewskiego i Marcina Krysia. Pierwszy z nich był powoływany do kadry. Drugi ostatnie dwa lata spędził na Słowacji, gdzie zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw tego kraju. Grał też w PlusLidze.Jedynym obcokrajowcem w Cuprum Mundo będzie słowacki środkowy Peter Kasper. Być może do zespołu trenera Pawła Szabelskiego dołączy on po wrześniowych mistrzostwach Europy. Obecnie przebywa na zgrupowaniu z kadrą swego kraju. W kontynentalnym czempionacie Słowacja będzie jednym z grupowych rywali biało-czerwonych. W trzeciej drużynie sezonu 2012/13 znalazło się także miejsce dla młodych zawodników, takich jak Szymon Romać, Łukasz Łapszyński czy Adam Michalski.

Na początku września siatkarze Cuprum Mundo wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Sławy. Mają zaplanowane serię meczów sparingowych m.in. u siebie spotkają się z drużyną ze Lwowa, która awansowała do ukraińskiej ekstraklasy.

Kadra Cuprum Mundo Lubin na sezon 2013/2014:
Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Maciej Gorzkiewicz
Atakujący: Szymon Romać, Damian Dykas
Środkowi: Łukasz Kadziewicz, Peter Kasper, Adam Michalski
Przyjmujący: Łukasz Łapszyński, Paweł Siezieniewski, Maciej Kordysz, Marcin Kozar, Michał Białecki
Libero: Marcin Kryś

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved