Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Zależało mi na wzmocnieniu rozegrania

Adam Grabowski: Zależało mi na wzmocnieniu rozegrania

fot. archiwum

We wszystkich ligach zespoły rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Również drużyna Beef Master Budowlanych Łódź ma za sobą pierwszy trening. - Czy zbudowaliśmy dobry zespół? To się okaże w praniu - mówi Adam Grabowski.

Trzeba przyznać, że zespół przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Macieja Kosmola na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Adam Grabowski, który w minionym sezonie zdobył z Atomem Treflem Sopot mistrzostwo kraju.

Wymieniono także większość siatkarek. Trzon zespołu mają stanowić Sylwia Pycia, Dorota Ściurka, Agata Durajczyk i Aleksandra Sikorska, które grały w Budowlanych w zeszłym roku. Do tej pory dołączyły do nich: Martyna Grajber, Ewa Cabajewska, Anita Kwiatkowska, Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa, Olga Trach i Tabi Love.

Przede wszystkim zależało mi na wzmocnieniu rozegrania. To pozycja, która wymaga spokoju i doświadczenia. Kiedy nadarzyła się okazja sprowadzenia do Łodzi pary Śliwa – Cabajewska, nie wahałem się ani sekundy – podkreślił Adam Grabowski.Szkoleniowiec dodał, że w żadnym zespole nie ma transferów trafionych w stu procentach, ale wierzy, że większość dokonanych przez niego wyborów się sprawdzi. – Czy zbudowaliśmy dobry zespół? To się okaże w praniu. Od kiedy jestem trenerem, jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby wszystkie transfery okazały się trafione. Nie sądzę, by tak się stało i w tym przypadku. Liczę jednak, że zdecydowana większość nowych siatkarek okaże się strzałem w dziesiątkę.

Drużyna rozpoczęła treningi bez dwóch zawodniczek – Tabi Love i Olgi Trach. 22-letnia Kanadyjka dołączy do zespołu dopiero po 22 września, a obecnie trenuje ze swoją reprezentacją przed igrzyskami panamerykańskimi. Z kolei Ukrainka ma problemy z otrzymaniem wizy.

Prezes zespołu, Marcin Chudzik, ma na głowie jeszcze jedną sprawę. – Obecnie największym priorytetem jest dla mnie zakontraktowanie ostatniej zawodniczki. Mam nadzieję, że uda się to do końca tygodnia. Jeśli to nie będzie kadrowiczka, to dołączy do nas bardzo szybko.

*Rozmawiał Damian Bąbol
Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved