Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z drużyny mistrza Polski do Częstochowy

Z drużyny mistrza Polski do Częstochowy

fot. Effector Kielce

Kiedy w połowie maja były kapitan Effectora Kielce podpisywał kontrakt z Resovią, sporo wskazywało, że Michał Kozłowski będzie w niej trzecim rozgrywającym. Po kilku miesiącach oczekiwania sprawdził się scenariusz mówiący o wypożyczeniu zawodnika.

Po przedłużeniu kontraktu z Lukasem Tichackiem i zakontraktowaniu Fabiana Drzyzgi, Michał Kozłowski był trzecim rozgrywającym drużyny mistrza kraju Niewiele wskazywało, aby były kapitan Effectora Kielce znalazł miejsce w meczowej dwunastce Asseco Resovii Rzeszów. Tym samym Michał Kozłowski podzielił losy Bartosza Janeczka, który w ubiegłym sezonie znalazł się w podobnej sytuacji.

Krótko po oficjalnym ogłoszeniu kontraktu Michała Kozłowskiego szybko pojawiły się informacje o możliwym wypożyczeniu rozgrywającego do innego klubu PlusLigi. W tej grupie znalazł się także dziewiąty zespół ubiegłego sezonu. Do częstochowskiego AZS-u w miejsce Andrzeja Stelmacha przymierzano kilku innych zawodników, m.in. Dante Boninfante. Włoch ostatecznie, z przyczyn osobistych, wybrał propozycję Marmi Lanza Verona, a częstochowianie kontynuowali poszukiwania. W ekipie spod Jasnej Góry pozostał co prawda Marcin Janusz, wciąż jednak brakowało pierwszego rozgrywającego, mającego kierować grą AZS-u. Według informacji Strefy Siatkówki poszukiwania włodarzy klubu z Częstochowy zakończyły się sukcesem, AZS na drodze porozumienia z Resovią Rzeszów podpisał kontrakt na zasadzie wypożyczenia zawodnika na rok.

Nowy rozgrywający AZS-u Częstochowa siatkarską karierę rozpoczynał w GKPS-ie Gorlice, następnie grał w SMS-ie Spała i AZS-ie Olsztyn. Po trzech sezonach w Mostostalu Azoty Kędzierzyn Koźle (2004-2007) Michał Kozłowski przeszedł do I-ligowej Stali Nysa, aby rok później wrócić na parkiety siatkarskiej ekstraklasy. Ostatnich pięć sezonów siatkarz spędził w Kielcach, najpierw w ekipie Farta, a w ostatnim sezonie w Effectorze Kielce.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved