Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Teun Buijs: W drużynie nie ma nikogo z przypadku

Teun Buijs: W drużynie nie ma nikogo z przypadku

fot. atomtrefl.pl

Po sezonie 2012/2013 z zespołem z Sopotu rozstał się trener Grabowski. Na jego miejsce zatrudniono Holendra Teuna Buijsa. - Dla mnie, jako nowej osoby w tej rzeczywistości, praca tutaj jest przyjemnym wyzwaniem - przyznał opiekun Atomówek.

Zarówno polskie kluby, jak i zespół narodowy udowodniły w ostatnich 10-15 latach, że siatkówka w waszym kraju jest na dobrym poziomie. Dla mnie, jako nowej osoby w tej rzeczywistości, praca tutaj jest przyjemnym wyzwaniem – rozpoczął nowy opiekun Atomu Trefla Sopot, Teun Buijs.

Holender pracę z nową drużyną rozpoczął 31 lipca. Buijs zaczął zajęcia od wdrażania swojego spojrzenia na siatkówkę. – Dwa poprzednie sezony spędziłem w Niemczech. I zarówno na początku pracy tam, jak i tutaj spotkałem identyczny problem – styl siatkówki jest za bardzo konserwatywny. Lubię stawiać moim zawodniczkom różnego rodzaju wyzwania, aby rozszerzać ich zakres możliwości oraz podnosić motywację i wiedzę o siatkówce. Na razie jestem zadowolony z postawy siatkarek – stwierdził szkoleniowiec.

W przerwie pomiędzy sezonami udało mu się w szybkim tempie złożyć tak polską, jak i zagraniczną część zespołu. Szkoleniowiec nie miał wątpliwości m.in. w sprawie rozgrywającej. – Konsultowaliśmy z prezesem każdą zawodniczkę. W drużynie nie ma nikogo z przypadku. To jest mój wybór. Iza Bełcik sprawdziła się w roli rozgrywającej podczas dwóch poprzednich mistrzowskich sezonów. Jest bardzo dobrą rozgrywającą, dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie ma jej w drużynie narodowej. Z drugiej strony jestem szczęśliwy, że mogę ją mieć już teraz na treningach – dodał Buijs.* – więcej przeczytasz w serwisie sport.trojmiasto.pl

 

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved