Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz – powrót po latach

Michał Bąkiewicz – powrót po latach

fot. archiwum

Akademicy z Częstochowy kontynuują kompletowanie składu na najbliższy sezon ligowy. Historia zatoczyła koło i po 10 latach do częstochowskiego AZS-u wraca Michał Bąkiewicz. Jak udało nam się ustalić, przyjmujący podpisał kontrakt na najbliższe dwa lata.

Michał Bąkiewicz ostatnich sześć lat spędził w barwach bełchatowskiej Skry. Nowy przyjmujący częstochowian ze swoim byłym klubem czterokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju, raz zdobywając wicemistrzostwo Polski. W dorobku Michała Bąkiewicza znalazły się także trzy triumfy w Pucharze Polski oraz medale zdobyte w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W Bełchatowie zawodnik ostatnio pełnił przede wszystkim rolę zmiennika.

Po sześciu latach gry w jednym klubie siatkarz podjął decyzję o odejściu z Bełchatowa, o czym poinformował 24 maja w oficjalnym oświadczeniu. Pierwszym klubem, do którego przymierzano zawodnika, był AZS Olsztyn, w którym Bąkiewicz grał w latach 2004-2007. O zainteresowaniu pozyskaniem doświadczonego przyjmującego mówiono także w kontekście Effectora Kielce, Lotosu Trefla Gdańsk i AZS-u Częstochowa.

Ostatecznie w wyścigu o zawodnika najskuteczniejsi okazali się włodarze klubu z Częstochowy. Po 10 latach od odejścia z AZS-u przyjmujący wraca pod Jasną Górę. W Częstochowie Michał Bąkiewicz grał w latach 2000-2003 i dzięki dobrym występom na parkietach siatkarskiej ekstraklasy zawodnik znalazł wówczas uznanie w oczach trenera kadry narodowej. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved