Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Laurent Tillie: Cele są ambitne i wysokie

Laurent Tillie: Cele są ambitne i wysokie

fot. archiwum

Francuzi rozpoczęli przygotowania do ME. Zawodnicy są młodzi, jednak w tym szkoleniowiec reprezentacji widzi ich siłę. - To jest drużyna bardzo młoda, która musi się jeszcze wiele nauczyć, ale jednocześnie to jest już bardzo solidny zespół - przyznał Laurent Tillie.

Zgrupowanie rozpoczęło się dzisiaj w Montpellier. Przez pierwsze trzy tygodnie siatkarze będą pracować nad odbudową dyspozycji fizycznej. W dalszej części przygotowań sztab szkoleniowy Francji zaplanował sześć meczów towarzyskich – dwa z Bułgarią, jeden z Kanadą i trzy z Holandią.

W zeszłym roku został pan trenerem reprezentacji Francji. Jak według pana zmieniała się ona od tego czasu?

Laurent Tillie: Starałem się, aby ta drużyna jak najwięcej grała na zgrupowaniach, pracowała nad swoją techniką oraz nad formą fizyczną. Jest to szczególnie istotne, ponieważ jest to odmłodzony zespół.Co jest największą zaletą francuskiej drużyny?

– To jest drużyna bardzo młoda, która musi się jeszcze wiele nauczyć i to jest jej atut – wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej…  Ale z drugiej strony to jest już bardzo solidny zespół, szczególnie w grze w obronie i w przyjęciu.

W czasie rozgrywek Ligi Światowej grało wielu młodych zawodników. Który z nich zrobił największe postępy? Z którego był pan najbardziej dumny?

– Bardzo mocnym zawodnikiem był Ngapeth. On zrobił największy postęp. Nauczył się kontrolować swoją grę. Także rozgrywający Toniutti i Redwitz zasługiwali na pochwałę. Cieszyła mnie także postawa młodego libero – Grebennikowa i przyjmującego Lyneela… Podobał mi się także duch zespołu, który nie opuszczał nas nawet, kiedy przegrywaliśmy mecze z USA czy Bułgarią.

Antonin Rouzier grał ostatnio w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i jest w Polsce zawodnikiem bardzo popularnym. Jak ocenia pan jego szanse na powrót do podstawowego składu?

– Przed Ligą Światową dołączył on do nas z kontuzją i nasz sztab medyczny przygotował dla niego plan rekonwalescencji, aby mógł trenować i grać tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. W swoim zespole chcę mieć zawsze zawodników zaangażowanych i sprawnych w stu procentach. To jest bardzo istotne dla całej grupy. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na niego podczas mistrzostw Europy, ponieważ Antonin jest silnym zawodnikiem i bardzo ważnym członkiem zespołu.

Jakie były główne cele reprezentacji Francji na ten sezon?

– Zawsze chcemy dawać z siebie maksimum tego, co potrafimy. Cele są ambitne i wysokie.

Od 20 do 29 września w Danii i Polsce rozegrane zostaną CEV Velux Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013. Jaki jest plan minimum reprezentacji Francji na ten turniej?

– Chcemy wyjść z grupy i uniknąć gry w barażach. Naszym celem jest dotrzeć jak najdalej, wierząc w zdobycie medalu. Mamy świadomość, że konkurencja jest duża, szczególnie w naszej grupie, w której zagramy z Polską, na jej własnym terenie!

* Rozmawiała Dorota Szturm de Hirszfeld (PZPS)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved