Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kaliszanie rozpoczęli przygotowania do sezonu

Kaliszanie rozpoczęli przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Kompletowanie składu MKS-u Kalisz dobiegło końca. Podopieczni Mariana Durleja rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Będą one odbywały się na miejscowych obiektach. Nie jest jeszcze znany plan sparingów przed startem ligi.

W MKS-ie Kalisz nie doszło do rewolucji kadrowej. Ostatecznie w drużynie pozostało aż ośmiu zawodników, którzy bronili jej barw w poprzednim sezonie, a w składzie znalazło się czterech nowych graczy. Pierwszym z nich jest Wojciech Pytlarz, który powrócił do MKS-u po skończeniu studiów. Z Gorzowa do Kalisza przeniósł się Tomasz Zborowski (rozgrywający). W drużynie znalazło się też miejsce dla młodego Adriana Biegasiewicza, który wcześniej grał w rozgrywkach młodzieżowych w barwach zespołów z Turka i Piły. Ostatnim nabytkiem wielkopolskiej ekipy został Tomasz Kowalski. Jest to przyjmujący, który występował w AZS-ie UAM Poznań.

Od dziś podopieczni trenera Durleja rozpoczęli przygotowania do drugoligowych rozgrywek. – Odbyliśmy dzisiaj pierwsze zajęcia na siłowni, a po południu przewidziany jest trening w terenie. Tak będą wyglądały najbliższe dwa tygodnie. Wszystkie zajęcia odbywały się będą na miejscu. Warunki mamy dobre, więc żadne wyjazdy nie są nam potrzebne – skomentował Andrzej Płócienniczak.

MKS liczy, że młoda drużyna z dobrej strony pokaże się w nadchodzącym sezonie. – Na razie ciężko mówić o celach. Na pewno chcielibyśmy wypaść jak najlepiej. Liczymy, że znajdziemy się w pierwszej czwórce, ale nie zawsze wychodzi to, czego się chce. Trzeba mierzyć siły na zamiary – powiedział drugi szkoleniowiec kaliszan. – To jest młody zespół, więc dopiero po przygotowaniach i sparingach będzie można więcej powiedzieć, na co będzie go stać. W poprzednim sezonie początek mieliśmy niemrawy, a później chłopcy się odblokowali i ich gra wyglądała przyzwoicie. Myślę, że w tym sezonie również będzie dobrze – dodał.Skład MKS-u Kalisz na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Mateusz Skadłubowicz, Tomasz Zborowski
Atakujący: Bartosz Łazarowicz, Wojciech Pytlarz
Przyjmujący: Marcin Ozdowski, Krzysztof Porada, Tomasz Kowalski
Środkowi: Michał Lipa, Tobiasz Piechociński, Bartosz Konieczny, Adrian Biegasiewicz
Libero: Michał Wroniecki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved