Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jacek Skrok: Chcemy dać szansę gry wychowankom

Jacek Skrok: Chcemy dać szansę gry wychowankom

fot. archiwum

Potwierdziły się doniesienia, że Jacek Skrok w nadchodzącym sezonie będzie trenerem Czarnych Radom, występujących w Młodej Lidze. Na razie nie wiadomo, jacy siatkarze znajdą się w zespole i kiedy rozpocznie on przygotowania do sezonu.

Jednym z wymogów gry w PlusLidze jest stworzenie młodzieżowego zespołu walczącego o mistrzostwo Młodej Ligi. W nadchodzącym sezonie terminarz Młodej Ligi ma pokrywać się z terminarzem PlusLigi. W danej kolejce walczyć będą te samy pary w rozgrywkach seniorskich i młodzieżowych. W drużynie mogą grać siatkarze, którzy nie skończyli 23 lat. – Nie muszą być wychowankami klubu. Mogą nawet być wypożyczeni z innych drużyn. Jednak my chcemy przede wszystkim dać szansę gry wychowankom – powiedział na łamach Echa Dnia Jacek Skrok. Jest wielu zawodników, którzy zakończyli wiek juniora, a nie skończyli jeszcze 23 lat i nie będą grać w pierwszym zespole. Będę rozmawiał z trenerami grup młodzieżowych. Ponadto mamy całą plejadę siatkarzy plażowych, którzy wyrazili chęć gry w tej drużynie, między innymi Michał Bryl czy Bartłomiej Malec. Chcę się im wszystkim spokojnie przyjrzeć – dodał szkoleniowiec.

Trener Skrok najchętniej już teraz zacząłby przygotowania, jednak na razie jest jeszcze zbyt wiele niewiadomych. Dopiero gdy znany będzie skład zespołu oraz miejsce treningów, Czarni będą mogli przystąpić do pracy. – Powinniśmy już rozpoczynać przygotowania, żeby być gotowym na początek października. Będą potrzebne treningi, sparingi, normalna szkoleniowa praca – zakończył Skrok.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved