Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominik Stanisławczyk: Zarząd stanął na wysokości zadania

Dominik Stanisławczyk: Zarząd stanął na wysokości zadania

fot. archiwum

- Celem dla mnie jest stworzenie zespołu ambitnego, walczącego bez kompleksów z każdym przeciwnikiem - przyznał Dominik Stanisławczyk. Trener ekipy z Krosna opowiedział także o planach treningowych, nowym sponsorze oraz o transferach.

Karpaty Krosno nie awansowały do pierwszej ligi w trakcie turnieju w Rzeszowie, a mimo to ekipa otrzymała propozycję występu w tej klasie rozgrywkowej. Była radość po otrzymaniu tej propozycji czy może raczej obawy?

Dominik Stanisławczyk:Oczywiście, że wolelibyśmy awansować jako jedna z dwóch pierwszych drużyn, ale cieszymy się, że zajęcie trzeciego miejsca również dało nam możliwość gry w I lidze. Obawy były, jednak zarząd stanął na wysokości zadania i zapewnił nam wszystko, co będzie potrzebne do odpowiedniego przygotowania się do gry.

Zakończył się sezon, rozpoczął się okres transferowy. Jak możesz ocenić ruchy klubowe? Udało się w pełni zrealizować cele transferowe?

Nie ukrywam, że nasza sytuacja była trudna. Kiedy okazało się, że będziemy grać w I lidze, większość zespołów miała już skompletowany skład na przyszły sezon. Mimo to udało nam się pozyskać pięć zawodniczek, które wzmocnią zespół i pomogą odnosić zwycięstwa.

W porównaniu z ubiegłym rokiem zespół opuściły cztery zawodniczki. Natalia Perlińska wybrała ofertę z Gliwic, natomiast trzy pozostałe wciąż poszukują klubów. Żałujesz, że nie udało się ich zatrzymać?

Rozstania zawsze są trudne, zwłaszcza że awans był też ich zasługą. Współpracowało nam się bardzo dobrze i życzę im powodzenia w dalszej karierze.

Jak możesz ocenić skład na nadchodzący sezon – jesteście mocniejsi niż przed rokiem?

Mam taką nadzieję, bo będziemy grać w mocniejszej lidze. Liczę na to, że nowo pozyskane zawodniczki wspólnie z dziewczynami, które pozostały w drużynie, stworzą zgrany zespół, który pomimo iż nie będziemy stawiani w roli faworytów, sprawi w lidze niejedną niespodziankę.

W sierpniu większość zespołów rozpoczyna przygotowania – jak będzie w waszym przypadku, kiedy startują treningi i jaki macie plan przygotowań do rozgrywek?

W naszym przypadku jest podobnie, pierwszy trening odbędzie się 5 sierpnia. Po dwóch tygodniach treningów w Krośnie wyjeżdżamy na tygodniowy obóz do Preszowa na Słowacji.

Kibice z pewnością wyczekują, kiedy będą mogli zobaczyć swoją drużynę w akcji. Planujecie jakieś sparingi lub turnieje w Krośnie?

Po powrocie z obozu planujemy oczywiście rozgrywać mecze kontrolne, ale na tę chwilę brak nam jeszcze konkretnych ustaleń. Na pewno jeden z turniejów towarzyskich chcielibyśmy rozegrać przed własną publicznością.

Bardzo ważnym wydarzeniem jest niewątpliwie pozyskanie sponsora, jakim są Krośnieńskie Huty Szkła. Czy wsparcie finansowe doda wam pewności siebie, pozwoli na dodatkowy rozwój?

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Krośnieńskie Huty Szkła zdecydowały się wesprzeć nasz klub. Wiadomo, że bez sponsora dzisiejszy sport na tym poziomie nie ma racji bytu. Chcielibyśmy, aby ta współpraca przyniosła korzyści obu stronom i trwała jak najdłużej.

Jaki cel stawiasz przed zespołem na ten sezon? Jaki wynik twoim zdaniem będzie można uznać za satysfakcjonujący?

Celem dla mnie jest stworzenie zespołu ambitnego, walczącego bez kompleksów z każdym przeciwnikiem. Wynik, który by mnie satysfakcjonował, to bezpieczne utrzymanie bez konieczności grania w fazie play-out. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to ciężkie zadanie, ale wierzę, że jesteśmy w stanie je wykonać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved