Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Do Kielc przyszła młodość

Do Kielc przyszła młodość

fot. archiwum

Effector Kielce dokonał znacznych zmian w składzie przed sezonem 2013/2014. Oprócz doświadczonego Piotr Lipińskiego, ściągniętego z USA Dennisa Nelsona czy wracającego po przerwie Sławomira Jungiewicza do zespołu dołączyło kilku młodych graczy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poprzedzającej start przygotowań do rozgrywek PlusLigi w sezonie 2013/2014 przedstawiono kolejnych zawodników, którzy będą reprezentować barwy kieleckiego Effectora. Kibicom w Kielcach najbardziej znane jest nazwisko przyjmującego Piotra Orczyka, który już w minionych rozgrywkach ubierał trykot zespołu z województwa świętokrzyskiego. Urodzony w 1993 roku zawodnik odnowił umowę wiążącą go z klubem i wciąż będzie miał okazję szlifować swoje umiejętności na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Do Orczyka dołączy również dwójka reprezentantów Polski juniorów, a mianowicie rozgrywający Nikodem Wolański oraz środkowy Mateusz Bieniek. Obaj ostatni sezon spędzili w SMS-ie Spała. Ciekawostką jest, iż Bieniek będzie najwyższym siatkarzem Effectora w nadchodzących rozgrywkach. Młody środkowy mierzy aż 210 centymetrów wzrostu. Stawkę „młodych wilków” uzupełni jeszcze rozgrywający Piotr Adamski.

Jak dotąd klub nie potwierdził jeszcze zakontraktowania dwóch zawodników z reprezentacji Argentyny, a mianowicie atakującego Bruno Romanuttiego oraz przyjmującego Cristiana Poglajena. Niewątpliwie dwaj siatkarze z Ameryki Południowej mogą być liderami kieleckiej ekipy, a także wyróżniającymi się postaciami w całej lidze. Mając na uwadze fakt, iż w PlusLidze powstała mała argentyńska kolonia, którą stworzył Pablo Bengolea, Jose Luis Gonzalez, Facundo Conte i Nicolas Uriarte, to informacja o zakontraktowaniu tych graczy powinna pojawić się już niedługo. Dwójka Argentyńczyków domknęłaby kadrę kielczan na nadchodzący sezon.źródło: effectorkielce.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved