Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowa się zbroi – bez rewolucji, ale ze zmianami w sztabie

Częstochowa się zbroi – bez rewolucji, ale ze zmianami w sztabie

fot. archiwum

Po kolejnych ruchach transferowych pod Jasną Górą, z Częstochowy napływają nowe informacje. Zgodnie z przewidywaniami w przyszłym sezonie akademików ponownie poprowadzi Marek Kardoš, nowym asystentem trenera będzie Wojciech Pudo.

Włodarze klubu z Częstochowy zakończyli kompletowanie sztabu szkoleniowego, poza trenerem Kardošem w zespole został też dotychczasowy scout – Karol Rędzioch. Częstochowianie zakontraktowali także drugiego trenera. Po sezonie ligowym 2012/2013 dotychczasowy asystent Marka Kardoša – Damian Dacewicz – zdecydował się na zmiany i odszedł do I-ligowego MKS-u Będzin. Tym samym od nowego sezonu miejsce na ławce trenerskiej obok dotychczasowego trenera akademików zajmie Wojciech Pudo, który dotychczas swoich sił w pracy szkoleniowej próbował pracując m.in. z grupami młodzieżowymi ekipy Exact Systems Norwid Częstochowa.

– W Norwidzie jako trener spędziłem dla mnie owocne cztery lata, zdobywałem doświadczenie w pracy z młodzieżą u boku takich trenerów jak Adam Kowalski, Piotr Stachura, Janusz Sikorski czy Stanisław Gościniak. Z pierwszą trójką pracowałem już wcześniej jako zawodnik (w liceum uczyłem w klasie sportowej i grałem w Norwidzie). W trakcie studiów zacząłem pracę z młodzieżą w MOSiR-ze Zabrze, moim wychowankiem jest Bartosz Bednorz – nowy zawodnik Skry Bełchatów – o swoich dotychczasowych doświadczeniach w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił Wojciech Pudo.

Poza zdobywaniem trenerskich szlifów w pracy z młodzieżą nowy asystent Marka Kardoša miał okazję uczyć się od najlepszych. – W trakcie pracy odbyłem staż w Trentino u seniorów u Radostina Stojczewa i w grupach młodzieżowych z Francesco Concim oraz Andreą Burattinim. Następnie u Flavio Gulinelliego w kadrze Włoch U-23, a niedawno w czerwcu u Ljubo Travicy – dodał Wojciech Pudo.Z częstochowskim AZS-em Pudo podpisał kontrakt na najbliższe dwa lata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved