Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Trojan: Chcę zaprezentować to, co potrafię

Aleksandra Trojan: Chcę zaprezentować to, co potrafię

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Jedną z nowych twarzy i debiutantek w ORLEN Lidze jest Aleksandra Trojan. - Jestem po prostu ciekawa, jak to będzie wyglądało - powiedziała o ekstraklasie środkowa.

Po sezonie 2012/2013, w którym BKS Bielsko-Biała nie zdobył Pucharu Polski, a także nie wywalczył medalu na krajowym podwórku, działacze zdecydowali się na małą rewolucję. Z zespołu odeszło kilka bardziej doświadczonych siatkarek, a w ich miejsce zakontraktowano mieszankę doświadczenia i młodości. Jednym z nowych nabytków jest Aleksandra Trojan, która do Bielska-Białej przybyła z Murowanej Gośliny. Rozpoczęte niedawno przygotowania są jej pierwszymi w klubie z polskiej ekstraklasy. – Czuję się bardzo dobrze. Jak wiadomo, w okresie przygotowawczym mamy ciężkie treningi przez kilka pierwszych dni. Mimo wszystko jest pozytywnie – przyznała środkowa bloku. – Przygotowania różnią się od tych z poprzednich klubów. Na pewno są inne, lepiej zorganizowane, na siłowni mamy większe obciążenia – dodała.

W kadrze bialskiej ekipy znalazło się miejsce dla aż pięciu środkowych. Oprócz Trojan o miejsce w wyjściowym ustawieniu rywalizować będą: Paulina Stroiwąs, Sylwia Pelc, Małgorzata Lis i Serbka Danijela Nikić.Pięć środkowych to bardzo dużo jak na jeden zespół, ale boisko zweryfikuje, jak będzie wyglądała pierwsza szóstka – krótko skomentowała Trojan.

Jako debiutantce na tym szczeblu rozgrywek w wywalczeniu miejsca w pierwszej szóstce Aleksandrze Trojan może przeszkodzić stres związany z grą w ekstraklasie. Siatkarka przyznała, że jakieś emocje się pojawiają, jednak ze wszystkim wygrywa ciekawość dotycząca tego, co może ją spotkać na parkietach ORLEN Ligi. – Na pewno pierwszy sezon w ORLEN Lidze powoduje dodatkowy stres. Jestem po prostu ciekawa, jak to będzie wyglądało. Moim indywidualnym celem będzie pokazać się na boisku z jak najlepszej strony. Chciałabym zaprezentować to, co faktycznie potrafię – odpowiedziała środkowa.Jedno z siatkarskich marzeń Aleksandry Trojan już się spełniło – znalazła zatrudnienie w klubie polskiej ekstraklasy. Przed nią jeszcze m.in. debiut w meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, a także gra w kadrze. – Na pewno chciałabym kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, o ile pozwolą mi na to moje umiejętności. Poza tym chcę cały czas grać na jak najwyższym poziomie – zakończyła.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved