Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Akala zasilił szeregi AGH, akademicy rozpoczęli treningi

Akala zasilił szeregi AGH, akademicy rozpoczęli treningi

fot. archiwum

Ostatnim nabytkiem dryżyny AGH 100RK AZS Kraków jest Patryk Akala, który grał wcześniej w Morzu Bałtyk Szczecin. Dziś podopieczni trenera Litwina rozpoczęli przygotowania do sezonu, a ich celem będzie utrzymanie w I lidze.

Mimo że krakowskim akademikom nie udało się wywalczyć awansu do I ligi, to na skutek wejścia Czarnych Radom i BBTS-u Bielsko-Biała do PlusLigi, na jej zapleczu pojawiły się dwa wolne miejsca. Jedno z nich zajął właśnie zespół z Małopolski. Dziś beniaminek I ligi rozpoczął przygotowania do rozgrywek. – Trenujemy na obiektach AGH. Mamy do dyspozycji dwie hale, siłownie, basen i saunę – powiedział Jacek Litwin. Chcielibyśmy też na kilka dni wyjechać z Krakowa. Na razie rozważane są dwie możliwości – albo góry piaszczyste, albo góry strome – dodał.

Nie jest jeszcze znany harmonogram pojedynków towarzyskich z udziałem krakowskiego zespołu, ale ma on w planach gry kontrolne z białoruskimi siatkarzami. – Dostaliśmy zaproszenie, aby zagrać dwa sparingi z białoruską kadrą, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Jeszcze nie wiemy czy odbędą się one u nas, czy pojedziemy na nie do Nowego Sącza, gdzie obecnie przebywają Białorusini. Wstępnie wyraziliśmy zgodę na rozegranie tych meczów, choć miałyby one odbyć się w połowie sierpnia, czyli w najcięższym okresie treningowym dla nas – skomentował trener AGH. – Na obozach w Wieliczce i w Nowym Sączu będą także dwa białoruskie zespoły ligowe, z którymi planujemy sparingi na początku września – dodał.

Celem Krakowian będzie bezpieczne utrzymanie się na zapleczu PlusLigi. – W poprzednim sezonie zespół powoli się konsolidował, a teraz musimy zaczynać jego budowę od nowa, tym bardziej że zmiany nastąpiły na ważnych pozycjach. Drużyna będzie musiała się scementować. Jeśli proces ten przebiegnie sprawnie, to pójdzie za tym wynik. Natomiast trzeba pamiętać, że są w niej młodzi ludzie. Obawiamy się tego, że dla nich potrzebne jest więcej czasu na zgranie się. Dlatego założeniem na najbliższy sezon jest utrzymanie się w I lidze – podkreślił Litwin.W zbliżających się rozgrywkach zapowiada się interesująca walka o każdy punkt. Na zapleczu PlusLigi z roku na rok pojawia się coraz więcej doświadczonych zawodników. Ponadto w sezonie 2013/2014 urozmaiceniem I ligi będą obcokrajowcy, których aż sześciu pojawiło się na tym poziomie rozgrywkowym. – Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja – podkreślił szkoleniowiec krakowskiej ekipy. – Jest kilka zespołów, które nie powstydziłyby się gry w PlusLidze. Na pewno bryluje w tym klub z Lubina, który pozyskał byłego reprezentacyjnego środkowego. Ciężkimi przeciwnikami będą też drużyny z Ostrołęki i Wyszkowa. W zespole z Będzina nastąpiła całkowita zmiana składu. Teraz postawiono na doświadczenie i na pewno będzie on liczył się w walce o czwórkę – zakończył Jacek Litwin.

Skład AZS-u AGH na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Jakub Kosiek, Adam Szałański
Atakujący: Michał Dzierwa, Krzysztof Ferek
Przyjmujący: Patryk Łaba, Grzegorz Szumielewicz, Mateusz Kowalski, Adam Smolarczyk, Karol Galiński
Środkowi: Patryk Akala, Gniewomir Krupczak, Tomasz Obuchowicz, Konrad Mucha
Libero: Kamil Dembiec, Bartosz Luks

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved