Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Portugalczycy z nowym trenerem

Portugalczycy z nowym trenerem

fot. archiwum

Flavio Gulinelli, który w ubiegłym roku objął funkcję szkoleniowca reprezentacji Portugalii, nie będzie już dłużej jej pełnił. Jego następcą został dotychczasowy asystent, Hugo Silva, który jest pierwszym portugalskim trenerem kadry od roku 2001.

Ostatnim Portugalczykiem, który pełnił rolę pierwszego trenera portugalskiej reprezentacji, był António Rodrigues. Jego następcami byli Kubańczycy: Juan Diaz (2001-2004 i 2010-2011) i Orlando Samuels Blackwood (2005 r.), Brazylijczycy: Francisco dos Santos (2006 r.) i Jorge Schmidt (2007-2009) oraz Włoch Flavio Gulinelli (2012-2103). Teraz portugalska federacja postanowiła postawić na krajowego szkoleniowca, a wybór padł na Hugo Silvę, któremu dotychczas, od 2005 roku, przypadała posada drugiego trenera i który od 2006 roku trenował SC Espinho. Jego asystentem zaś został António Guerra.

– Propozycja objęcia kadry została złożona mi już dwa lata temu, ale wówczas nie był to najlepszy moment, by ją zaakceptować. W tym roku przedstawiono mi inne warunki, dzięki którym będę w stanie pomóc reprezentacji, z czego jestem dumny – tłumaczył Silva. – Teraz będzie na mnie ciążyć ogromna odpowiedzialność, ale posada pierwszego trenera reprezentacji jest największym wyróżnieniem, o którym marzy każdy szkoleniowiec. Moja decyzja zatem tym razem nie mogła być inna. Odpowiedzialność dodatkowo jest tym większa, że od kiedy kadrę prowadził António Rodrigues, więc ostatni portugalski trener, minęło trzynaście lat. Muszę zatem udowodnić, że jestem odpowiedni na to stanowisko i że Portugalczycy również mogą być dobrzy w tej roli.

Najbliższym celem Hugo Silvy i jego podopiecznych będzie uzyskanie awansu do przyszłorocznej Ligi Światowej podczas sierpniowych kwalifikacji. – To dla nas trudny okres i ogromne wyzwanie. Zawiedliśmy podczas fazy grupowej tegorocznej „światówki” i teraz nasza sytuacja się skomplikowała. Będzie ciężko, gdyż mamy mało czasu na przygotowanie, zawodnicy dopiero wracają z krótkich wakacji, ale jestem przekonany, że ta drużyna ma predyspozycje i umiejętności, by wywalczyć tę kwalifikację – zakończył Portugalczyk.źródło: fpvoleibol.pt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved