Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Małgorzata Śmieszek: Siódme miejsce w MŚ to nie jest zły wynik

Małgorzata Śmieszek: Siódme miejsce w MŚ to nie jest zły wynik

fot. FIVB

Nie miałyśmy już nic do stracenia, mogłyśmy zagrać na luzie - stwierdziła po meczu z Dominikaną środkowa reprezentacji Polski kadetek, Małgorzata Śmieszek. - Siódme miejsce na mistrzostwach świata to nie jest zły wynik - dodaje.

Reprezentacja Polski kadetek zajęła ostatecznie siódme miejsce w rozgrywanych w Tajlandii mistrzostwach świata. Polki w ostatnim swoim meczu pewnie pokonały Dominikanę 3:1, w wygranych setach zdecydowanie górując nad przeciwnikiem. – Grało nam się zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Byłyśmy pewne siebie, zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie i możemy być po nim zadowolone – przyznała po spotkaniu Małgorzata Śmieszek, która grając na środku bloku, zdobyła 16 punktów. Jak przyznaje nasza reprezentantka, ten mecz Polki rozegrały już bez żadnego obciążenia psychicznego. – To prawda, nie miałyśmy już nic do stracenia. Chciałyśmy wywalczyć to siódme miejsce i mogłyśmy zagrać na luzie. Przeciwnik niczym nas nie zaskoczył, to raczej nam udało się zaskoczyć rywalki. Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką, poprawnie w przyjęciu, dobrze blokiem i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa – mówi Śmieszek.

Polki, które są aktualnymi mistrzyniami Europy, zajęły w turnieju siódmą lokatę. Z zespołów europejskich wyżej uplasowały się tylko Serbki (na 6. miejscu). – Siódme miejsce na mistrzostwach świata to nie jest zły wynik. Podejrzewam jednak, że gdyby udało nam się zagrać te wcześniejsze mecze na takim poziomie jak ten ostatni, to na pewno byłybyśmy wyżej w klasyfikacji – twierdzi nasza środkowa. Ma zapewne na myśli przegrany mecz ćwierćfinałowy z reprezentacją USA, który pozbawił polską drużynę szans medalowych. – O tym meczu chciałybyśmy już powoli zapomnieć i nie wracać do niego – przyznaje Małgorzata Śmieszek.

Po trudnym turnieju i ciężkim sezonie reprezentantki Polski kadetek rozjadą się w końcu do domu. Oprócz wygranych mistrzostw Europy Polki wzięły udział w turnieju EYOF w Holandii, skąd przez Warszawę wyleciały do Azji. – Najbliższe dni będę chciała spędzić w końcu z rodziną, bo nie widzieliśmy się ponad miesiąc. A od września znów wracamy do szkoły i do treningów – kończy środkowa reprezentacji kadetek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved