Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński kapitanem inżynierów

Maciej Pawliński kapitanem inżynierów

fot. Cezary Makarewicz

W poniedziałek siatkarze warszawskiej Politechniki badaniami wydolnościowymi rozpoczną przygotowania do sezonu 2013/14 PlusLigi. Natomiast już teraz akademicy wybrali nowego kapitana. Został nim Maciej Pawliński.

Od niedzieli do piątku warszawska drużyna przebywała na obozie integracyjnym nad morzem. To był pierwszy etap przygotowań. Kolejny – już docelowy – rozpocznie się w poniedziałek. Siatkarze zanim zaczną ciężkie treningi, przejdą badania wydolnościowe w Arenie Ursynów.

Kadra na nowy sezon jest prawie gotowa. Na zgrupowaniu w Gdańsku uczestniczyło 13 zawodników, w tym przyjmujący Paweł Kaczorowski, który ostatnio grał w pierwszoligowym Camperze Wyszków. Prawdopodobnie niebawem podpisze kontrakt z Politechniką. Klub szuka jeszcze czwartego przyjmującego.

W pierwszej części przygotowań nie będzie brał udziału Juraj Zatko. Nowy rozgrywający przebywa na Słowacji i z kadrą przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i Danii. Słowacy będą rywalami Polaków w grupie B.Po tym, jak z klubu odszedł Krzysztof Wierzbowski, Politechnika została bez kapitana. 25-letni przyjmujący w trakcie sezonu zastąpił doświadczonego Marcina Nowaka. Ich następcą został Maciej Pawliński, który zdecydował się pozostać w Warszawie na kolejny sezon.

Więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved