Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Dałyśmy z siebie wszystko

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Dałyśmy z siebie wszystko

fot. archiwum

Polkom nie udało się pokonać reprezentacji Rosji, zanotowały one jednak pierwszy punkt w tegorocznej edycji WGP. Na uwagę zasługuje znakomity występ Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która zdobyła aż 41 punktów, w tym 35 atakiem i 6 blokiem.

Katarzyna Skowrońska-Dolata była najbardziej obciążoną siatkarką w dzisiejszym spotkaniu. Kapitan polskiej reprezentacji atakowała aż 75 razy z 47% skutecznością, co dało 35 oczek, do tego sześć punktów dołożyła blokiem. Zawodniczka przyznała, że dla niej najważniejszy jest wynik zespołu, który nie był w pełni zadowalający. – Wolałabym dołożyć 5 punktów do zwycięstwa drużyny, niż zdobyć 41 w przegranym spotkaniu – powiedziała siatkarka. – To był dobry mecz. Nie możemy powiedzieć, że nie walczyłyśmy o wygraną. Dałyśmy z siebie wszystko i zawsze będziemy – dodała.

Ciepłych słów nie szczędził zawodniczce trener Maciej Kosmol.Zagrała niesamowity mecz, zarówno w ataku, jak i bloku. Była prawdziwą liderką – powiedział po meczu asystent Piotra Makowskiego. Szkoleniowiec podkreślił także, że zespół zagrał jak dotąd najlepsze spotkanie, jednak wciąż jest jeszcze wiele do poprawy. – Zagraliśmy najlepszy mecz weekendu. Rosja to obecny mistrz świata, mają bardzo dobrą drużynę. Musimy jeszcze poprawić naszą grę – zakończył.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved