Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dirk Westphal: Ludzie w Polsce są zwariowani na punkcie siatkówki

Dirk Westphal: Ludzie w Polsce są zwariowani na punkcie siatkówki

fot. archiwum

Dirk Westphal to trzeci obcokrajowiec, który zasilił szeregi beniaminka ekstraklasy, Czarnych Radom. - PlusLiga jest jedną z najlepszych lig w Europie, nie tylko sportowo - mówi Niemiec. - Kibice mają w sobie tyle energii, że chyba każdy chciałby grać w Polsce.

Dirk, grałeś w przeszłości w swojej rodzimej lidze, miałeś także epizod we Włoszech. Ostatnie dwa lata natomiast spędziłeś w lidze belgijskiej. Co więc skłoniło cię do występów w PlusLidze?

Dirk Westphal: – PlusLiga jest jedną z najlepszych lig w Europie, nie tylko sportowo. Także w aspekcie wszechobecnego kryzysu ekonomicznego polska liga prezentuje się sporo korzystniej niż inne ligi europejskie, jak chociażby włoska, hiszpańska czy grecka. Poza tym ludzie w Polsce są naprawdę zwariowani na punkcie siatkówki. Kibice mają w sobie tyle energii, że chyba każdy zawodnik chciałby grać w Polsce.

Czy przed przyjściem do Czarnych słyszałeś cokolwiek o klubie albo o mieście?– Słyszałem trochę wcześniej o Radomiu. Może nie o samym mieście, ale o tutejszej siatkówce. Mój stary przyjaciel Marco Liefke grał w Radomiu i opowiadał mi, że jest tutaj fajna atmosfera do gry w siatkówkę. Jestem naprawdę bardzo ciekawy, co spotka mnie i moją rodzinę w Radomiu.

Wiesz coś o swoich nowych klubowych kolegach?

– Przed podpisaniem kontraktu z Czarnymi przeanalizowałem skład, ale szczerze mówiąc, nie znam jeszcze żadnego z zawodników. Myślę jednak, że nie będzie to dla mnie żadnym problemem i z początkiem przygotowań poznam dokładnie cały zespół.

Kiedy wobec tego zobaczymy cię w Radomiu?

– Wszystko zależy od mojego reprezentacyjnego trenera. W kadrze Niemiec toczymy zażartą walkę o cztery miejsca przeznaczone dla przyjmujących w „dwunastce” na wrześniowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i Danii. Jeśli trener uzna, że będę potrzebny naszej narodowej reprezentacji, to mój przyjazd do nowego klubu trochę się opóźni. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że stawię się w Radomiu tak późno, jak tylko to możliwe, ponieważ będzie wynikało to z mojej gry na mistrzostwach Europy w barwach Niemiec.

Na koniec rozmowy zapytam więc o twoje przewidywania na temat szans waszej reprezentacji na mistrzostwach Starego Kontynentu.

– Na zakończenie zostawiłeś najtrudniejsze pytanie. Mamy bardzo silną grupę (oprócz Niemiec zagrają w niej Rosja, Bułgaria i Czechy – przyp. red.). Będzie więc to wynikało z wielu aspektów, istotna będzie także dyspozycja danego dnia. Uważam, że mamy na tyle ciekawy zespół, że możemy dotrzeć nawet do półfinałów. Sport bywa jednak na tyle nieprzewidywalny, że typowanie wyniku mogę porównać do rzutu monetą. Mam jednak nadzieję, że ta nasza przysłowiowa moneta spadnie na właściwą stronę.

Autor: Wojciech Głód (czarni.radom.pl)

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved