Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Znamy kadrę Francuzów na mistrzostwa Europy

Znamy kadrę Francuzów na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Znamy już skład Francuzów na zbliżające się mistrzostwa Europy. W powołanej przez Laurenta Tillie szesnastce są Nicolas Marechal i Marien Moreau, których polscy kibice będą mieli okazję oglądać w przyszłym sezonie w PlusLidze.

Po kilku tygodniach odpoczynku reprezentanci Francji wracają do pracy. W najbliższy poniedziałek rozpoczną przygotowania do nadchodzących mistrzostw Europy. Szesnastka wybrańców Laurenta Tillie spędzi najbliższe trzy tygodnie w Narodowym Centrum Siatkarskim w Montpellier. Po tym etapie przygotowań les bleus pojadą do Bułgarii, gdzie 24 i 25 sierpnia rozegrają sparingi z gospodarzami. – Celem będzie poprawa tych detali, które nie funkcjonowały na początku rozgrywek Ligi Światowej, chodzi tu zwłaszcza o nasz brak skuteczności w pierwszych meczach. Spotkanie z Bułgarią będzie naszym pierwszym sprawdzianem – mówi Tillie. Po tych meczach Francuzi wrócą do kraju i spędzą tydzień w Saint-Nazaire, po czym 4 września rozegrają kolejny sparing, tym razem z reprezentacją Kanady. Ostatnie mecze kontrolne trójkolorowi rozegrają w dniach 11-13 września z Holandią. Przypomnijmy, że les bleus są grupowymi rywalami biało-czerwonych w mistrzostwach Europy.

Szesnastoosobowy skład reprezentacji Francji na mistrzostwa Europy:
Rozgrywający: Rafaël Redwitz (M.U.C. VB), Benjamin Toniutti (CMC Ravenna)

Przyjmujący: Julien Lyneel (M.U.C. VB ), Nicolas Marechal (Jastrzębski Węgiel), Earvin Ngapeth (Kuzbass Kemerowo), Kévin Tillie (CMC Ravenna)

Atakujący: Marien Moreau (Cerrad Czarni Radom), Antonin Rouzier (Bre Banca Lannutti Cuneo), Mory SidibeŚrodkowi: Jonas Aguenier (CS Léo Lagrange Nantes), Gérald Hardy Dessources (Tours VB), Franck Lafitte (M.U.C. VB), Nicolas Le Goff (M.U.C. VB), Kevin Le Roux (Copra Elior Piacenza)

Libero: Jean-François Exiga (Tours VB), Jénia Grebennikov (VfB Friedrichshafen)

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved