Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Amerykanki grają naprawdę szybko

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Amerykanki grają naprawdę szybko

fot. archiwum

Amerykanki okazały się zbyt silne dla biało-czerwonych. W dwóch pierwszych partiach Polki były bliskie wygranej, jednak to reprezentantki USA potrafiły w końcówkach setów przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim meczu w brazylijskim Campinas, Polki w trzech setach uległy reprezentantkom Stanów Zjednoczonych. Katarzyna Skowrońska-Dolata, kapitan polskiej reprezentacji, sugeruje, że przyczyną porażki mogło być bardzo szybkie wyprowadzanie akcji przez rywalki. – Dałyśmy z siebie wszystko, ale miałyśmy problemy w bloku i obronie. Amerykanki grają naprawdę szybko – komentowała zawodniczka. Siatkarka starała się zanalizować także jutrzejsze przeciwniczki. Jej zdaniem kluczem do zwycięstwa i zdobycia pierwszych punktów w turnieju będzie zagrywka. – Jutro spodziewamy się zupełnie innego meczu. Rosyjska siatkówka nie jest tak szybka, ale musimy dobrze zagrywać, żeby utrudnić im przyjęcie i blok – mówiła Polka.

Asystent trenera Piotra Makowskiego, Maciej Kosmol, zauważył, że gra przeciwniczek nie była dla zespołu zaskoczeniem, jednak teorii nie udało się przenieść na praktykę. – Nie weszliśmy w mecz tak dobrze jak wczoraj, w spotkaniu z Brazylią. Nie byliśmy zaskoczeni szybką grą Amerykanek. Rozmawialiśmy o tym przed meczem, jednak nie daliśmy sobie z tym rady – komentował szkoleniowiec.

Zupełnie inne nastroje panowały w zespole amerykańskim, który zanotował w Brazylii już drugie zwycięstwo. Kristin Hildebrand, kapitan drużyny USA, nie kryła radości po kolejnym wygranym pojedynku. – Myślę, że wykonałyśmy dobrą pracę w meczu z Polkami. Grałyśmy z większą szybkością niż w pierwszym spotkaniu. Polska jest zawsze trudnym przeciwnikiem, dlatego cieszę się, że zagrałyśmy tak dobrze – mówiła siatkarka, której wtórował trener, Karch Kiraly.Zagraliśmy dobry mecz przeciwko biało-czerwonym – powiedział szkoleniowiec. Amerykanin zwrócił uwagę także na jutrzejsze spotkanie z gospodyniami, które nie zanotowały jeszcze porażki. – Jutro mamy trudny mecz z Brazylią. Oni mają jeden z najlepszych programów szkolenia na świecie, a José Roberto Guimarães jest niesamowitym trenerem. To będzie zaszczyt grać tutaj przeciwko Brazylii – zakończył utytułowany trener.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved