Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Przyjaciele po dwóch stronach siatki

WGP: Przyjaciele po dwóch stronach siatki

fot. archiwum

W fazie eliminacyjnej World Grand Prix, podczas pierwszego turnieju odbywającego się w brazylijskim Campinas, Katarzyna Skowrońska-Dolata zagra przeciwko swojemu byłemu trenerowi, a także wieloletniemu przyjacielowi, Zé Roberto.

Polska siatkarka i brazylijski szkoleniowiec spotkali się we włoskim Scavolini Pesaro w sezonie 2008/2009, a następnie w tureckim Fenerbahçe Stambuł w latach 2010/2011. W obu klubach odnosili razem sukcesy, na czele z mistrzostwem i Superpucharem Włoch oraz Turcji, a także klubowym mistrzostwem świata i brązowym medalem Ligi Mistrzyń.

Po zmianach barw klubowych Katarzyna Skowrońska-Dolata i Zé Roberto pozostali bliskimi przyjaciółmi, mimo dzielących ich odległości. Polka podkreśla, że brazylijski trener nauczył ją bardzo wiele, również w sprawach niedotyczących siatkówki. – To były najlepsze lata w mojej karierze. Zé Roberto nauczył mnie wielu rzeczy, nie tylko tych związanych z siatkówką, ale także tego, jak być lepszym człowiekiem. On jest bardzo zrównoważony. Jeśli jest spokojny lub wściekły, to znaczy, że ma ku temu powody. Posiada wszystko, co powinni mieć najlepsi trenerzy na świecie – mówiła kapitan reprezentacji Polski, która już dziś stanie po drugiej stronie siatki z utytułowanym szkoleniowcem.

Trener Canarinhas również nie szczędził miłych słów w kierunku polskiej siatkarki. Zé Roberto przyznaje, że ma do Skowrońskiej duży szacunek i chciał, aby grała ona w jego drużynie, Amil Campinas. Polka zamiast kierunku brazylijskiego wybrała jednak Azerbejdżan. – Mam do niej dużą sympatię. Jest zawodniczką, którą chciałem mieć w moim zespole. Nie udało się, ponieważ chciała grać w Europie – komentuje Brazylijczyk i dodaje: – Mamy bardzo dobre relacje. Ona lubi trenować, uczyć się i chce być wśród najlepszych siatkarek naszego globu. Osiągnęła już bardzo wysoki poziom, w każdym sensie. Jest jedną z najlepszych atakujących na świecie – chwalił brazylijski szkoleniowiec.Dziś wieczorem oboje będą musieli zostawić przyjaźń z boku, bowiem każda z drużyn będzie chciała otworzyć zwycięstwem tegoroczny turniej World Grand Prix. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian podopiecznych Piotra Makowskiego, ale biało-czerwone z pewnością nie złożą broni i prowadzone przez doświadczoną Katarzynę Skowrońską-Dolatę będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved