Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Klaudia Kulig: Piąte miejsce jest dużo lepsze niż ósme

Klaudia Kulig: Piąte miejsce jest dużo lepsze niż ósme

fot. FIVB

- Na wyniku zaważyły przede wszystkim nasze błędy własne - przyznała po porażce z USA w ćwierćfinale mistrzostw świata kadetek libero naszej reprezentacji, Klaudia Kulig. - Warto walczyć do końca - przypomina drugi szkoleniowiec zespołu, Marcin Widera.

Reprezentacja Polski kadetek przegrała dziś 0:3 w ćwierćfinale mistrzostw świata z USA i tym samym straciła szanse walki o medale. – Przygotowanie taktyczne obu zespołów było na bardzo wysokim poziomie, jednak Amerykanki górowały nad nami w grze skrzydłami – przyznał po meczu drugi trener polskiego zespołu, Marcin Widera.Na wyniku tego spotkania zaważyły przede wszystkim nasze błędy własne – dodała Klaudia Kulig, libero reprezentacji Polski.

Klaudia Kulig na turnieju w Tajlandii z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej, jednak po porażce z USA nie jest to dla niej zbyt wielka pociecha. – To nie jest teraz istotne, jak zagrałam. Liczy się cały zespół, a jako zespół przegrałyśmy – przyznaje libero drużyny. Teraz Polkom pozostaje walka o piątą lokatę i zapewniają, że znajdą w sobie odpowiednią motywację. – Dużo lepiej zająć piąte miejsce niż ósme w mistrzostwach świata – mówi Klaudia Kulig. W sobotę biało-czerwone zagrają ponownie z reprezentacją Japonii, z którą poległy w rozgrywkach grupowych. Mecz ten będzie więc doskonałą okazją do rewanżu. – Mamy zamiar się zrewanżować i mam nadzieję, że nam się to uda. Na pewno musimy się jednak bardziej skupić na własnej grze, żeby nie popełniać tylu błędów – dodaje nasza libero.

O tym, że warto walczyć o piąte miejsce w turnieju, mówi również Marcin Widera. – Warto walczyć do końca. Bardzo ważne będą tu punkty rankingowe przyznawane drużynom po mistrzostwach zgodnie z zajętymi miejscami. Będą one istotne zarówno dla kolejnego zespołu kadetek, jak i dla juniorek, które w przyszłym roku będą walczyły o mistrzostwo Europy. Rozstawienie w kwalifikacjach jest przygotowywane według rankingu FIVB, ranking bierze się również pod uwagę przy imprezach mistrzowskich, a jest to istotne, jak już zdążyliśmy zauważyć na tej imprezie – twierdzi drugi trener reprezentacji Polski kadetek. – Warto też pokazać, że można przełamać swoją słabość. Zawsze w dużo lepszych nastrojach wraca się po zwycięstwie w ostatnim meczu niż po porażce – dodaje.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved