Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dante zagra w Japonii

Dante zagra w Japonii

fot. archiwum

Po dwóch latach spędzonych w klubie z Rio de Janeiro Dante Amaral opuszcza to miasto i Brazylię. Doświadczony przyjmujący i wielokrotny reprezentant swojego kraju będzie występował w zespole Panasonic Panthers, w odległej Japonii.

Po dwuletniej przygodzie w rodzimej lidze Brazylijczyk Dante zdecydował się obrać bardziej egzotyczny kierunek i w przyszłym sezonie będzie bronił barw japońskiego Panasonic Panthers. W latach poprzednich w zespole z Kraju Kwitnącej Wiśni występowało trzech jego rodaków – Thiago Alves, Lipe Fonteles i João Paulo Tavares.

Przyjmujący nie ukrywa, że to także miało wpływ na jego decyzję, jednak głównym powodem było szukanie nowych doświadczeń. – Miałem wspaniały sezon w Rio de Janeiro, zdobyliśmy mistrzostwo Superligi i zostaliśmy ciepło przyjęci przez mieszkańców. To były dwa bardzo dobre lata w Rio, zarówno dla mnie, jak i dla mojej rodziny. Teraz potrzebuję nowego wyzwania, nowego klubu, nowego państwa, ale z dużymi wymaganiami. Panthers złożył mi wspaniałą ofertę. To klub dobrze zorganizowany, który zawsze walczy o najwyższe laury i ma dużą sympatię do zawodników brazylijskich, ponieważ kilku z nich już tam grało – mówił Dante.

Brazylijczyk potwierdził także, że miał propozycje z Brazylii, Rosji i Turcji, ale ostatecznie zdecydował się po raz pierwszy spróbować swoich sił w Azji. Teraz przyjmujący koncentruje się jednak na nadchodzących mistrzostwach Ameryki Południowej, które odbywać się będą w przyszłym tygodniu w brazylijskim Cabo Frio.źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved