Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik: Bardzo ciężko jest obronić tytuł mistrzowski

Damian Wojtasik: Bardzo ciężko jest obronić tytuł mistrzowski

fot. archiwum

Do rozpoczęcia finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Orlen Beach Volley Tour 2013 pozostały trzy tygodnie. Aktualny mistrz Polski, jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy plażowych w Polsce, Damian Wojtasik, opowiada o oczekiwaniach na ten turniej.

Razem z Jarosławem Lechem jako mistrzowie Polski wystartowaliście w mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach. Jak oceniasz wasz występ?

Damian Wojtasik:Występ jak najbardziej udany. Każdy mecz, jaki przegraliśmy, był po walce i w każdym meczu zabrakło raczej tylko doświadczenia w tego typu turniejach, ponieważ umiejętności były. Skoro potrafiliśmy wygrać seta z mistrzami świata, to już bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Bronicie tytułu mistrza Polski. Już wiemy, że w Niechorzu pojawią się wszystkie najlepsze polskie pary. Jak oceniasz wasze szanse na obronę tytułu?Jak wiadomo, bardzo ciężko jest obronić tytuł mistrzowski. Od kiedy gram w siatkówkę plażową, na razie nikomu nie udało się tego dokonać. Mam nadzieję, że będziemy pierwszą parą, której się to uda, czego bardzo sobie życzę.

Ubiegłoroczne zmagania w mistrzostwach Polski to wasz największy sukces. Jakie cele stawiacie sobie na najbliższe sezony?

Niestety, żadnych większych celów niż medal w mistrzostwach Polski na razie nie możemy sobie stawiać. W tej chwili nie mamy środków na zagraniczne turnieje i jeździmy tylko na pojedyncze turnieje CEV, które nie są odległe od Polski.

Jak wspominacie ubiegłoroczny finał mistrzostw Polski?

Wszystko, co dobrze się kończy, wspomina się raczej przyjemnie i tak właśnie jest u nas.

Co chciałby przekazać Damian Wojtasik kibicom przed mistrzostwami Polski w Niechorzu?

Chciałbym poprosić o wsparcie podczas mistrzostw Polski, ponieważ będzie to bardzo ciężki turniej i tak jak mówiłeś, będą tam najlepsze polskie pary, które grają regularnie na zagranicznych turniejach i jak na razie widać, dobrze sobie w nich radzą.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved