Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stal skompletowała skład i rozpoczęła przygotowania do sezonu

Stal skompletowała skład i rozpoczęła przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Kompletowanie składu Stali AZS-u PWSZ Nysa dobiegło końca. Ostatnimi nabytkami drużyny z Opolszczyzny są Kamil Długosz oraz Mateusz Piotrowski. Dziś podopieczni Krzysztofa Wójcika rozpoczęli przygotowania do sezonu.

Większość kart w nyskim zespole została odkryta już kilka tygodni temu. Jedyne znaki zapytania były na pozycji przyjmującego. Po tym, jak dość niespodziewanie ze Stalą pożegnał się Piotr Łuka, w ekipie z Opolszczyzny były dwa wolne miejsca. Ostatecznie zajęli je Kamil Długosz i Mateusz Piotrowski. Ten pierwszy jest wychowankiem AKS-u Rzeszów, a ostatni sezon spędził w pierwszoligowym KPS-ie Siedlce, natomiast ten drugi w minionych rozgrywkach bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle występującej w Młodej Lidze. – W tym roku mamy mniej doświadczony zespół, ale znaleźli się w nim młodzi zawodnicy, którzy chcą coś osiągnąć. Najważniejsze jest to, aby stworzyć fajny klimat w zespole, a wtedy wynik sam przyjdzie – powiedział Krzysztof Wójcik. Naszym celem jest wejście do ósemki i zagwarantowanie sobie spokojnego bytu, a później powalczenie w niej o jak najlepszy wynik – dodał szkoleniowiec Stali.

Dziś nyscy akademicy rozpoczęli przygotowania do sezonu. – Pierwsze trzy dni mają wprowadzić zespół do przygotowań, a od poniedziałku zaczynamy treningi dwa razy dziennie. W takim cyklu będziemy ćwiczyć praktycznie do końca września – ocenił Wójcik. – Tak jak większość zespołów, będziemy przygotowywać się u siebie. Związane jest to z kosztami. W Nysie dysponujemy ciekawym ośrodkiem, bo mamy halę, siłownię, stadiony, jezioro, blisko góry, także szkoda nam wydawać pieniędzy na obozy, skoro tak dobre warunki przygotowawcze mamy u siebie – dodał trener nyskich siatkarzy.

We wrześniu Stal czeka seria turniejów towarzyskich. W dniach 7-8 września weźmie ona udział w turnieju w Rząśni. Tydzień później uda się na sparingi do Wałbrzycha. W dniach 21-22 września wystąpi w silnie obsadzonym turnieju w Będzinie, a na koniec przygotowań zorganizuje turniej u siebie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved