Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paulina Bałdyga: Myślimy już o meczu z USA

Paulina Bałdyga: Myślimy już o meczu z USA

fot. Joanna Pacak

Po zaciętym meczu polskie kadetki pokonały rówieśniczki z Portoryko i awansowały do ćwierćfinału. - Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej, ale jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku - powiedział szkoleniowiec biało-czerwonych, Grzegorz Kosatka.

Mistrzynie Europy do dalszej fazy czempionatu globu wyszły z drugiego miejsca w grupie. W kolejnym etapie turnieju trafiły na rywalki z Portoryko. Po zaciętym spotkaniu pokonały zawodniczki z Karaibów i awansowały do ćwierćfinału. Wprawdzie zdecydowanie lepiej w ataku radziły sobie Portorykanki, ale nasze siatkarki przewagę nad rywalkami osiągnęły w bloku oraz w zagrywce, popełniły także o dziewięć błędów własnych mniej od przeciwniczek. Tradycyjnie już w polskich szeregach prym wiodły: Magdalena Damaske i Malwina Smarzek, które łącznie zdobyły 29 punktów. W polu serwisowym najlepiej prezentowała się Karolina Piśla, która zapisała na swoim koncie trzy asy serwisowe. Z kolei w bloku nie do przejścia była Małgorzata Śmieszek. Siatkarka ta popisała się 5 skutecznymi czapami. Szkoleniowiec biało-czerwonych wyróżnił także libero, Klaudię Kulig. W zespole z Karaibów dwoiła się i troiła Genesis Miranda, która zdobyła aż 26 punktów, ale to i tak okazało się zbyt mało na Polki.

– Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej, ale jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku – powiedział Grzegorz Kosatka. – Trzeba pamiętać, że wszystkie drużyny są silne, skoro zakwalifikowały się do tej fazy turnieju. Dlatego nie możemy lekceważyć kolejnych przeciwników. Musimy ciężko pracować, aby osiągnąć kolejne zwycięstwo – skomentował trener biało-czerwonych

– Miałyśmy problem z obroną, ale wygrałyśmy mecz i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwe. Teraz myślimy już o naszym następnym meczu z USA – dodała kapitan polskich kadetek, Paulina Bałdyga.– To było bardzo zacięte spotkanie. Mieliśmy wiele szans na wygranie setów, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Walczyliśmy z całych sił do końca meczu. Teraz możemy skupić się na kolejnych spotkaniach. Mam nadzieję, że zagramy w nich lepiej – podkreślił szkoleniowiec Portorykanek, Juan Rodriguez.

W walce o półfinał polskie kadetki zmierzą się z rówieśniczkami ze Stanów Zjednoczonych, które dziś wykazały wyższość nad Tajwankami. Z kolei Portorykankom pozostała już tylko walka o miejsca 9-16.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved