Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kożuch w Evergrande?

Kożuch w Evergrande?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że mająca polskie korzenie Małgorzata Kożuch zagra w Evergrande Kanton. Atakująca reprezentacji Niemiec byłaby już trzecią zagraniczną siatkarką zakontraktowaną przez wicemistrza Chin.

Małgorzata Kożuch wraz z koleżankami z Atomu Trefla Sopot w sezonie 2011/2012 wywalczyła mistrzostwo Polski. W minionym sezonie broniła barw Yamamay Busto Arsizio, z którym wywalczyła brązowy medal w Lidze Mistrzyń. Natomiast wraz z koleżankami z reprezentacji w tym roku wygrała już Ligę Europejską, zostając najlepszą atakującą i punktującą tych zawodów. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem w siatkarskiej karierze Kożuch będą Chiny. Ma ona bowiem trafić do wicemistrza tego kraju, Evergrande Kanton.

Wcześniej do tego zespołu dołączyły dwie inne zagraniczne siatkarki – amerykańska atakująca Juliann Faucette oraz włoska środkowa Martina Guiggi. Warto przypomnieć, że w ubiegłym sezonie w barwach Evergrande grały między innymi Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Carolina Costagrande.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved